IV liga wschód

IV liga wschód. Górnik gubi punkty, Polonia-Stal na pudle. Ważna wygrana GKS-u

18. kolejka IV liga wschód. Śląsk II zwiększa przewagę nad Górnikiem, który zremisował w Bielawie. Polonia-Stal wskakuje na podium. GKS Mirków wygrywa z Nysą w meczu „za sześć punktów”.

Orzeł postawił trudne warunki, ale to było za mało na Śląsk II

Na rozpoczęcie kolejki, w meczu na szczycie, Śląsk II Wrocław wygrał z Orłem Prusice 3:0. Więcej o meczu przy Oporowskiej można przeczytać klikając w link powyżej. Podopieczni Piotra Jawnego wygrali swój mecz i czekali na to, co zrobi wicelider z Wałbrzycha.

Górnik, który w środę wygrał w zaległym meczu z Piastem Nowa Ruda 5:1, grał na ciężkim terenie w Bielawie. Goście objęli prowadzenie w 41 min. po strzale Damiana Bogacza. Po zmianie stron Górnik mógł podwyższyć prowadzenie, ale piłka po strzale Damiana Chajewskiego trafiła w słupek, a po uderzeniu Miłosza Radzewicza w poprzeczkę. A że niewykorzystane sytuacje potrafią się zemścić, Bielawianka doprowadziła do remisu. W 90 min. wyrównał Dawid Włodek, który na murawie pojawił się 6 minut wcześniej.

Olimpia zablokowała transfer swojego snajpera do III ligi

Porażkę Orła we Wrocławiu wykorzystała Polonia-Stal Świdnica, która wygrała w Wielkiej Lipie z Sokołem 1:0. Jedynego gola zdobył Alefe Lima Santos w 73 min. meczu.

Bardzo ważny mecz dla układu tabeli w dolnych jej rejonach rozegrano w Łozinie, gdzie GKS Mirków podejmował Nysę Kłodzko. Gospodarze wygrali 4:1. Bramki strzelali: Grzegorz Zygadło, Tobiasz Jarczak, Jarosław Gołda i Kamil Mazurkiewicz oraz Paweł Cebulski.

GKS na razie jednak strefy spadkowej nie opuścił bo swój mecz wygrała Unia Bardo, która pokonała Sokoła Marcinkowice 1:0. Jedyny gol meczu padł w 64 min. meczu po samobójczym trafieniu jednego z gości, który przeciął strzał Tomasza Robaka. W 30 minucie spotkania rzut karny obronił bramkarz Unii Piotr Gembara.

Unia zdobyła swoje pierwsze punkty na wiosnę, a Orzeł Ząbkowice Śląskie odniósł pierwsze zwycięstwo. Podopieczni Tomasza Oleksego wygrali 1:0 z Polonią Trzebnica. Gola na wagę trzech punktów w 63 min, zdobył rezerwowy Mateusz Łaszczewski.

Tymczasem Piast Nowa Ruda uległ Piastowi Żerniki 1:2. Goście prowadzili do przerwy po golach Macieja Kowalczyka i Antonio. Gospodarze odpowiedzieli jednym trafieniem.

W niedzielnym meczu Zjednoczeni Żarów wygrali z MKP Wołów 1:0. Więcej o tym spotkaniu tutaj

• GKS Mirków – Nysa Kłodzko 4:1
  • Śląsk II Wrocław – Orzeł Prusice 3:0
  • Unia Bardo – Sokół Marcinkowice 1:0
  • Bielawianka Bielawa – Górnik Wałbrzych 1:1
  • Sokół Wielka Lipa – Polonia-Stal Świdnica 0:1
  • Orzeł Ząbkowice Śląskie – Polonia Trzebnica 1:0
  • Piast Nowa Ruda – Piast Żerniki 1:2
  • Zjednoczeni Żarów – MKP Wołów 1:0