III liga

III liga. Twierdza Polkowice zdobyta. Foto-Higiena w górę, Piast w dół

21. kolejka III ligi. Górnik Polkowice przegrywa u siebie po raz pierwszy. Kolejna porażka Piasta. Od strefy spadkowej ucieka Foto-Higiena, cenna wygrana Miedzi II. Lechia powalczyła z Gwarkiem.

Gol w 1 minucie zapewnił Ślęzie pierwszą wygraną na wiosnę

Sensacja w Polkowicach. Górnik uległ u siebie walczącemu o utrzymanie się w lidze MKS-owi Kluczbork 0:1. Jedynego gola strzelił w 27 min. Dominik Lewandowski. Była to pierwsza porażka polkowiczan u siebie w sezonie. Wcześniej wygrali 10 meczów na własnym obiekcie. Na pocieszenie podopiecznych Enkeleida Dobiego zostaje fakt, że w meczu na szczycie przegrał również wicelider z Lubina. Zagłębie II uległo we Wrocławiu Ślęzie 0:1. Więcej o tym meczu pod linkiem powyżej.

Trzy punkty zdobyła za to trzecia nasza drużyna z okręgu legnickiego – Miedź II Legnica. Podopieczni Radosława Belli wygrali w Zdzieszowicach z Ruchem 3:2. Goście prowadzili już w 1 min. po golu Patryka Makucha, na którego odpowiedział w 10 min. Jakub Czajkowski. Ale już w 16 min. Tomasz Żyliński znów wyprowadził Miedziankę na prowadzenie. Kolejne bramki padały w ostatniej fazie spotkania. Makuch strzelił na 3:1 w 73 min., a gospodarze zmniejszyli rozmiary porażki po bramce Michała Sypka 10 minut później.

Były szef Zagłębia Lubin został prezesem czwartoligowca

Legniczanie umocnili się w środku tabeli, a tuż za nimi znalazła się Foto-Higiena Gać. Drużyna spod Oławy wygrała w Gorzowie Wielkopolskim z Wartą 2:0. Bramki padły w II połowie, ale warto wspomnieć, że w pierwszej świetną interwencją popisał się Marcin Gąsiorowski. W 56 min. gola z rzutu karnego zdobył Dominik Wejerowski, a wynik spotkania ustalił Iegor Tarnov, po wystawce Marcina Buryły.

Foto-Higiena ucieka od strefy spadkowej, a coraz bliżej do niej zbliża się Piast Żmigród. Podopieczni Ediego Andradiny przegrali trzeci mecz z rzędu, znów tracąc gola w meczu u siebie z Rekordem Bielsko-Biała w ostatniej minucie meczu.

Nieźle z faworyzowanym rywalem z Tarnowskich Gór zagrała u siebie Lechia Dzierżoniów. Goście prowadzili od 12 min., ale w 36 min. wyrównał Oskar Trzepacz. Gwarek znów wyszedł na prowadzenie tuż przed przerwą, a w 47 min. było już 1:3. To nie załamało gospodarzy, którzy zdołali doprowadzić do wyrównania. I to wciągu dwóch minut. W 64 min. drugiego gola zdobył Trzepacz, a minutę później na 3:3 trafił Oskar Majbroda. Remis z pewnością cenny, choć nie zmienił za bardzo kiepskiej sytuacji trójkolorowych.