rycerze wiosny 4 liga

Śląsk II i AKS na 100 procent. Rycerze wiosny z Mirkowa

Za nami 1/3 rundy wiosennej w dolnośląskiej IV lidze. Kto zasługuje na miano rycerzy wiosny? Oto zestawienie drużyn, które najlepiej rozpoczęły rundę rewanżową.

 

IV liga zachód. W czubie status quo. Mecz kolejki w Jeleniej Górze dla Apisu

Dwie drużyny – liderzy obu grup IV ligi czyli Śląsk II Wrocław i AKS Strzegom – wygrały na wiosnę wszystkie swoje mecze. Wciąż niepokonanych jest sześć zespołów. Oprócz wyżej wspomnianych Polonia-Stal Świdnica i Bielawianka na wschodzie oraz Apis Jędrzychowice i Górnik Złotoryja na zachodzie. Co ciekawe zespół z Bielawy w TOP 10 wiosny się nie znalazł, bo aż trzy z czterech meczów zremisował.

 

Na przeciwległym biegunie znajdują się trzy drużyny, które na wiosnę nie zdobyły nawet jednego punktu. Wszystkie są z grupy wschodniej – MKP Wołów, Nysa Kłodzko i Polonia Trzebnica. Na zachodzie bez wygranej są wciąż Orla Wąsosz i i Victoria Ruszów, ale ona mają po jednym oczku na koncie w tabeli wiosny.

 

IV liga wschód. Wrócili do domu i rozbili faworyta. Przełamanie Sokoła

Ze względu na fakt, że drużyny w obu grupach rozegrały różną liczbę spotkań, o kolejności w zestawieniu decydował procent punktów zdobytych w stosunku do punktów możliwych do zdobycia. Poniżej zestawienie drużyn, które najlepiej wystartowały w rundzie wiosennej na czwartoligowych boiskach.

 

MiejsceKlubGrupa% zdobytych punktówmeczepunkty Bramki
1.Śląsk II Wrocławwschód10051519-2
2.AKS Strzegomzachód100515 14-4
3.Apis Jędrzychowicezachód86,651312-1
4.Polonia-Stal Świdnicawschód86,651310-2
5.Chrobry II Głogówzachód8051211-4
6.GKS Mirkówwschód8051214-9
7.Piast Żernikiwschód75498-6
8.Orkan Szczedrzykowicezachód66,65910-6
9.Stal Chocianówzachód66,6599-8
10.Zjednoczeni Żarówwschód66,6596-8

 

Najlepsi są więc Śląsk II i AKS, ale ich postawa to akurat nie jest żadne zaskoczenie, bowiem to faworyci do wygrania swojej grupy. Warto zwrócić uwagę na dwie drużyny w grupie wschodniej, które walczą o utrzymanie się a znalazły się w dziesiątce.

 

Zjednoczeni Żarów wciąż są na ostatnim miejscu w tabeli, ale startowali z jednym punktem, a już mają 10 i ich sytuacja z beznadziejnej zmieniał się w trudną. GKS Mirków natomiast na wiosnę przegrał tylko ze Śląskiem II i podopieczni Grzegorza Dorobka opuścili strefę spadkową. Spokojni o ligowy byt oczywiście jeszcze długo nie będą, ale miano rycerzy wiosny z pewnością do nich pasuje najlepiej. Przynajmniej na starcie rundy wiosennej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *