III liga

III liga. W sobotę wygrane, w niedzielę porażki. Przełamanie Piasta i Lechii

23. kolejka III ligi. Sobota była bardzo udana dla dolnośląskich III-ligowców. Wszystkie drużyny wygrały swoje mecze. Cieszą zwłaszcza pierwsze wygrane na wiosnę Piast Żmigród i Lechii Dzierżoniów. W niedzielę oba nasze zespoły przegrały.

Do czterech razy sztuka. Ślęza wygrała z Gwarkiem i wróciła na podium

Ślęza Wrocław grała z Gwarkiem Tarnowskie Góry w lidze po raz czwarty. I w końcu wygrała. Więcej o tym meczu można przeczytać klikając w link powyżej.

W Żmigrodzie spotkały się zespoły, które jeszcze nie wygrały na wiosnę. Gospodarze w końcu się przełamali, wgrywając z Wartą Gorzów Wlkp. 2:0. Oba gole padły w II połowie. Najpierw w 55 min. Filip Kendzia wykorzystał błąd bramkarza gości i zrobiło się 1:0. 11 minut później Kendzia był faulowany w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Grzegorz Mazurek.

Lechia Dzierżoniów ma nowego trenera. Z wiarą w utrzymanie się w III lidze

Niezwykle ważne zwycięstwo odniosła Lechia Dzierżoniów. W debiucie Łukasza Kabaszyna na ławce trenerskiej dzierżoniowianie pokonali swojego rywala w walce o utrzymanie się w lidze Stilon Gorzów Wlkp. 4:1. Goście prowadzili do przerwy 1:0, ale po zmianie stron gospodarze przejęli inicjatywę. Bramki dla Lechii strzelali Oskar Trzepacz, Oskar Majbroda, Michał Orzechowski oraz Szymon Brzezicki. Gospodarze opuścili ostatnie miejsce w tabeli przynajmniej do niedzieli, choć do miejsca bezpiecznego wciąż im sporo brakuje.

Lider z Polkowice podejmował ekipę Pniówka Pawłowice Śląskie. Górnik wygrał 2:0 po bramkach Rafała Karmelity i Marka Opałacza i umocnił się na 1. miejscu w tabeli.

Tymczasem Miedź II Legnica awansowała na 7. miejsce w tabeli po wygranej w Brzegu ze Stalą 2:1. Legniczanie prowadzili po golu w 7 min. Rafała Adamskiego. Wyrównał Damian Celuch, a zwycięskiego gola w 94 min. meczu strzelił Patryk Poręba.

W niedzielę oba nasze zespoły przegrały po 0:2. Zagłębie II uległo u siebie rezerwom Górnika Zabrze, a Foto-Higiena Gać przegrała w Namysłowie z Agroplonem Głuszyna.