okręgówka Wrocław

Okręgówka Wrocław: 10 drużyn walczy o awans. Pierwsza wygrana Strzelinianki

19. kolejka okręgówka Wrocław. O tym, że wrocławska okręgówka jest wyjątkowo wyrównana wspominałem już nie raz. Lider zmienia się tutaj niemal co kolejkę, a przetasowania w czołówce co chleb powszedni. Nie inaczej było tym razem.

Pogromy w Wałbrzychu i Bardzie. Małe przełamanie Nysy

Co prawda Moto-Jelcz Oława pozostał liderem, ale tylko dlatego, że drużyny, które miał za placami, również przegrały swoje mecze. Efekt jest taki, że po 19. kolejkach różnica między liderem i 10. drużyną to zaledwie 7 punktów. Biorąc pod uwagę fakt, że do IV ligi awansują 2 drużyny, to zajmujący tę lokatę GKS Kobierzyce wcale nie musi jeszcze składać broni.

Jak już jesteśmy przy liderze z Oławy, to tym razem musiał on uznać wyższość Orła Pawłowice. Goście do przerwy prowadzili 2:0 po golach Chrystiana Edelbauera i Cezarego Wyglądacza. Moto-Jelcz złapał kontakt już 4 minuty po przerwie po trafieniu Mateusza Prusaka, ale mimo wielu okazji nie zdołał nawet zremisować. Dla gości było to 4. zwycięstwo na wiosnę na cztery mecze.

Polonia-Stal zatrzymała Śląsk II. Hit IV ligi dla świdniczan

Komplet wiosennych zwycięstw odniósł również Mechanik Brzezina. Tym razem wygrał w Goszczu z Wiwą 2:0 po dwóch trafieniach Kamila Pyzłowskiego. Obie drużyny, które na stracie rundy myślały o tym, żeby jak najszybciej uciec od strefy spadkowej teraz niewiele tracą do ścisłej czołówki.

Do niej wskoczyły natomiast zespoły ze Środy Śląskiej i Sobótki, które jeszcze wiosną nie przegrały (odniosły po dwie wygrane i dwa remisy). Polonia wygrała w Radwanicach z Kolektywem 1:0 po golu z rzutu karnego Łukasza Staronia. Również 1:0, również na wyjeździe wygrał Zachód. Gola na wagę 3 punktów zdobył w 94 min. Michał Skaskiewicz.

Do sporej niespodzianki doszło w Bierutowie. Skazywana na porażkę Strzelinianka wygrała 2:1 po golach Bartosza Korgula i Matheusa de Limy Costy. Była to pierwsza wygrana zespołu ze Strzelina w sezonie! Wciąż jednak zamyka on tabelę i szanse na utrzymanie ma raczej iluzoryczne.

W coraz gorszej sytuacji jest też Energetyk Siechnice, który przegrał 0:4 w Kobierzycach. Zero punktów na wiosnę i już 11 punktów straty do bezpiecznej strefy.

Bardzo ważny mecz dla losów walki o utrzymanie się odbył się we Wrocławiu, w którym Parasol podejmował Olimpię Podgaj. Goście prowadzili od 7 min. po golu Daniela Kozuchowskiego. Wrocławianie wyrównali w 70 min. po strzale Michała Woźnicy. W 96 min. meczy bramkę na 2:1 strzelił Jakub Pietruszka.

W innym niedzielnym meczu Czarni-Jelcz Laskowice pokonali KS Żórawina 2:1.

• Widawa Bierutów – Strzelinianka Strzelin 1:2
  • Kolektyw Radwanice – Polonia Środa Śląska 0:1
  • Wiwa Goszcz – Mechanik Brzezina 0:2
  • Czarni Jelcz-Laskowice – KS Żórawina 2:1
  • Pogoń Oleśnica – Zachód Sobótka 0:1
  • GKS Kobierzyce – Energetyk Siechnice 4:0
  • Parasol Wrocław – Olimpia Podgaj 2:1