Puchar Polski okręgowe finały

Lechia, Zagłębie II, Piast oraz Lotnik zdobyli okręgowe Puchar Polski

W środę poznaliśmy zdobywców okręgowych Pucharów Polski. Zwycięzcy zmierzą się w dolnośląskich półfinałach.

Awanse i spadki 2018/19 na Dolnym Śląsku od III ligi do klasy A [SYMULACJA]

Trzy drużyny z III ligi, które w finałach grały z IV-ligowcami, odniosły komplet zwycięstw. Choć nie w każdym przypadku mieli łatwą przeprawę.

Tymczasem w finale jeleniogórskim, który skończył się najpóźniej, Lotnik Jeżów Sudecki wygrał z Włókniarzem Leśna 3:0. Finał, w którym zagrały dwie drużyny z okręgówki, został rozegrany na stadionie w Jeleniej Górze.

Finały okręgowych Pucharów Polski

• Sokół Wielka Lipa – Piast Żmigród 1:2

Goście objęli prowadzenie po bramce Pawła Kohuta. Wyrównał Bartłomiej Ożga, ale trzecioligowiec zadał ostateczny cios pod koniec spotkania. Jego autorem był Maciej Badel.

• Górnik Wałbrzych – Lechia Dzierżoniów 1:2

Spore emocje przerywali kibice w Wałbrzychu. Mecz był wyrównany, ale to goście wyszli na prowadzenie 2:0 po bramkach Mateusza Miazgi i Filipa Januszczaka. Gospodarze złapali kontakt w 78 min. po golu Dariusza Michalaka z rzutu karnego. W II połowie gospodarze mili sporo sytuacji podbramkowych, ale seryjnie je marnowali.

• Orla Wąsosz – Zagłębie II Lubin 0:4

Goście rozstrzelali się w drugiej połowie. Gole strzelali: Jakub Ryś i Eryk Sobków, którzy po dwa razy wpisali się na listę strzelców.

• Lotnik Jeżów Sudecki – Włókniarz Leśna 3:0

Bramki dla Lotnika strzelali Damian Górgul i Maciej Suchanecki – 2.