IV liga wschód

IV liga wschód. Polonia-Stal nie zwalnia tempa, niespodzianka w Bielawie

22. kolejka IV liga wschód. W Wielką Sobotę czołówka wygrała swoje mecze. Niespodzianka w Bielawie, gdzie wygrał Piast Nowa Ruda.

Derby dla rezerw Miedzi. Foto-Higiena gromi, Ślęza lepsza w thrillerze

Lider z Wrocławia podejmował Polonię Trzebnica, która po zimowych osłabieniach nie zdobyła na wiosnę jeszcze nawet punktu. Śląsk II był zdecydowanym faworytem i rzeczywiście pewnie wygrał, choć przez godzinę był wynik bezbramkowy. Gdy wrocławianom w końcu udało się ukłuć gości, to w dwa kwadranse strzelili 4 gole. Do bramki Polonii trafiali Patryk Obiała, Mikołaj Kotfas, Adrian Sobczak i Grzegorz Kotowicz.

Goniący wrocławian Górnik Wałbrzych grał tuż za granicami Wrocławia w Mirkowie z broniącym się przed spadkiem GKS-em. Goście objęli prowadzenie w 30 min. po bramce Szymona Tragarza, a po ośmiu minutach podwyższył na 2:0 Sławomir Orzech. Chwilę później gospodarze strzelili gola kontaktowego i do przerwy było 1:2. W drugiej połowie wynik nie uległ już zmianie.

Powołania do kadry Dolnego Śląska na mecz z reprezentacją lubuskiego

Świetną dyspozycję na wiosnę kontynuuje Polonia-Stal Świdnica. Tym razem biało-zieloni wygrali w Wołowie z MKP 4:0. Bramki dla gości strzelali Robert Myrta – 2, Marcos, a Sebastian Kościuk trafił do własnej bramki. Wołowianie, podobnie jak Polonia Trzebnica, nie zdobyli jeszcze na wiosnę nawet punktu.

Z niezłym punktowaniem nie ma za to problemu kilka drużyn walczących o utrzymanie się w lidze. Wśród nich jest Piast Nowa Ruda, który sprawił chyba największa niespodziankę kolejki wygrywając w Bielawie ze znacznie wyżej notowaną Bielawianką 0:1. Gola na wagę 3 punktów strzelił w 37 min. Ernest Polak.

Dzięki temu Piast opuścił strefę spadkową. Wciąż w niej są Zjednoczeni Żarów, ale zrobili kolejny mały krok w celu jej opuszczenia remisując bezbramkowo u siebie z Sokołem Marcinkowice.

Bardzo ważną wygraną odniosła Unia Bardo, która pokonała Piasta Żerniki 2:0. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Krzysztof Czachor.

Tymczasem Sokół Wielka Lipa szybko zapomniał o przegranym finale okręgowego Pucharu Polski w środę z Piastem Żmigród i pokonał Orła Ząbkowice Śląskie 3:1. Do ostatnich minut meczu był remis 1:1 po golach Artura Kierata i Remigiusza Kowerki. W ostatnich 10 minutach gole dla Sokoła strzelili ponownie Kierat i Karol Wojtyło.

Przed tygodniem Nysa Kłodzko zdobyła 1 punkt na wiosnę, ale w Wielką Sobotę nie powiększyła swojego dorobku. W pierwszym meczu na wiosnę na własnym boisku Nysa uległa Orłowi Prusice 1:3. Gola dla gospodarzy zdobył Kamil Dymek.

• Nysa Kłodzko – Orzeł Prusice 1:3
  • Zjednoczeni Żarów – Sokół Marcinkowice 0:0
  • GKS Mirków – Górnik Wałbrzych 1:2
  • MKP Wołów – Polonia-Stal Świdnica 0:4
  • Śląsk II Wrocław – Polonia Trzebnica 4:0
  • Unia Bardo – Piast Żerniki 2:0
  • Bielawianka Bielawa – Piast Nowa Ruda 0:1
  • Sokół Wielka Lipa – Orzeł Ząbkowice Śląskie 3:1