IV liga zachód

IV liga zachód. Derby dla Prochowiczanki. Hit kolejki dla Apisu

22. kolejka IV liga zachód. Przedświąteczna kolejka nie poskąpiła kibicom ciekawych meczów i emocji. W siedmiu meczach aż pięć wygrali goście, raz gospodarze, a raz był remis.

Polonia-Stal nie zwalnia tempa, niespodzianka w Bielawie

Przed tygodniem Apis Jędrzychowice wygrał z liderem ze Strzegomia 3:1. Teraz grał z wiceliderem – Chrobrym II i to w Głogowie. Goście nie dali większych szans gospodarzom już w 52 min. prowadząc 5:0. Głogowianie zdołali jeszcze strzelić dwa gole, ale ostatecznie ulegli 2:5. Bramki strzelali: Przemysław Siudak i Seweryn Dybizbański oraz Mateusz Baszak – 2, Karol Hodowany, Kamil Kurianowicz i Oskar Małecki.

Wpadkę rezerw Chrobrego wykorzystał AKS, który pokonał Stal Chocianów 3:0 i odskoczył od głogowian na 3 punkty. Gole dla strzegomian zdobywali Damian Migalski – 2 oraz Kamil Lesiński.

Derby dla rezerw Miedzi. Foto-Higiena gromi, Ślęza lepsza w thrillerze

Wielkie emocje przeżywali kibice w Jeleniej Górze. Karkonosze podejmowały broniącą się przed spadkiem Spartę Grębocice i od 29 min. grały w przewadze jednego zawodnika. Goście jednak już przed przerwą dwukrotnie obejmowali prowadzenie. Na dwa trafienia Łukasza Szuszkiewicza odpowiedział Bartosz Poszelężny. Ten sam zawodnik wyrównał na 2:2 w 75 min. I gdy wydawało się, że Karkonosze w końcówce dobiją grającego w niemal godzinę w osłabieniu rywala, Sparta zadała ostateczny cios w 95 min. meczu. Do siatki trafił Tomasz Bieleń.

Emocji, choć padł tylko jeden gol, nie brakowało też w Legnicy, gdzie w derbach… gminy Prochowice Orkan Szczedrzykowice podejmował Prochowiczankę. Beniaminek wygrał 1:0 po trafieniu Michała Matkowskiego w 78 min. meczu.

W spotkaniu dwóch drużyn walczących o utrzymanie się BKS Bolesławiec podejmował Włókniarza Mirsk. Goście wygrali 1:0 i pokazali, że wciąż liczą się w walce o zachowanie czwartoligowego statusu.

Beznadziejna natomiast powoli staje się sytuacja Victorii Ruszów, która wciąż nie odniosła żadnej victorii na wiosnę, a w całym sezonie ma tylko jedną. Tym razem ruszowianie przegrali 2:4 ze Spartą Rudna. Gole strzelali Adrian Klisowski i Semir idris Ahmed oraz Bartosz Kopania (samobójcza), Albert Muzeja i Paweł Hołówka – 2.

Jedyny remis kolejki padł w Złotoryi, gdzie Górnik podzielił się punktami z Odrą Ścinawa. Goście prowadzili po trafieniu Dawida Sety, a w II połowie wyrównał Kamil Zieliński.

• Orkan Szczedrzykowice – Prochowiczanka Prochowice 0:1
  • Victoria Ruszów – Sparta Rudna 2:4
  • Górnik Złotoryja – Odra Ścinawa 1:1
  • BKS Bolesławiec – Włókniarz Mirsk 0:1
  • Chrobry II Głogów – Apis Jędrzychowice 2:5
  • AKS Strzegom – Stal Chocianów 3:0
  • Karkonosze Jelenia Góra – Sparta Grębocice 2:3
  • Pauza: Orla Wąsosz