IV liga zachód

IV liga zachód. Chrobry II zbliżył się do AKS-u. Emocje w Prochowicach i Lubinie

23. kolejka IV liga zachód. Lider remisuje, wicelider wygrywa i zbliża się do AKS-u. Sześć goli w meczu Orkan – Karkonosze. Ważna wygrana Orli z BKS-em.

Nadchodzi rewolucja w niższych ligach. Koniec z OZPN-ami?

Ostatnio AKS Strzegom wykorzystał potknięcia Chrobrego Głogów i został samodzielnym liderem w tabeli. W sobotnich meczach 22. kolejki jednak część swojej niewielkiej przewagi roztrwonił. Podopieczni Roberta Bubnowicza zremisowali bowiem w Grębocicach z walczącą o utrzymanie się Spartą 1:1. Chrobry II wygrał natomiast na ciężkim terenie w Chocianowie i zbliżył się do lidera na jeden punkt. Za nimi w tabeli plasuje się Apis Jędrzychowice, który tym razem pauzował.

Najciekawsze spotkanie w sobotę odbyło się w Prochowicach, gdzie Orkan Szczedrzykowice podejmował Karkonosze Jelenia Góra. Goście prowadzili do przerwy 3:2, mimo że gospodarze dwa razy wychodzili na prowadzenie. Ostatecznie nie zdołali wywieźć 3 punktów. Pod koniec spotkania wyrównał Jarosław Gambal. Wcześniej dla Karkonoszy strzelali Oskar Giziński, Paweł Habasiński oraz Bartosz Poszelężny. Dla Orkana trafiali Wójcik oraz Wiktor Błaszkiewicz.

Derby dla Śląska II. MKP wygrał w Trzebnicy w dziewiątkę

W górnej połówce tabeli umocnił się Górnik Złotoryja, który po dwóch golach Mateusza Dudzica wygrał w Mirsku z Włókniarzem 2:0. Sytuacja gospodarzy robi się coraz trudniejsza.

Tymczasem w bardzo ważnym pojedynku w kontekście walki o utrzymanie się Orla Wąsosz pewnie wygrała z BKS-em Bolesławiec 3:0. Gole strzelali: Robert Sobieraj, Jakub Kobyliński i Kacper Kędziora.

Bardzo emocjonujący mecz w niedziele po południu oglądali kibice w Lubinie, gdzie Sparta Rudna podejmowała Prochowiczankę. Goście prowadzili do przerwy 2:0 po golach Tomasza Cichockiego i Mateusza Matulaka. Gospodarze wyrównali zaraz po zmianie stron. W 70 min. Prochowiczanka znów prowadziła po trafieniu Pawła Rosy. Sparta jednak tak samo jak zaczęła II połowę tak i ją skończyła – strzelając 2 gole. Bramki dla gospodarzy strzelali Albert Muzeja, ️Paweł Hołówka – 2, Mateusz Kochman.

W drugiem niedzielnym meczu Odra Ścinawa wygrała z Victorią Ryszów 2:0.

• Orkan Szczedrzykowice – Karkonosze Jelenia Góra 3:3
  • Sparta Grębocice – AKS Strzegom 1:1
  • Stal Chocianów – Chrobry II Głogów 0:2
  • Orla Wąsosz – BKS Bolesławiec 3:0
  • Włókniarz Mirsk – Górnik Złotoryja 0:2
  • Odra Ścinawa – Victoria Ruszów 2:0
  • Sparta Rudna – Prochowiczanka Prochowice 4:3