okręgówka Wrocław

Okręgówka: Czołowa trójka ucieka. Remontada Energetyka

21. kolejka okręgówka Wrocław. W czubie tabeli bez zmian – trzy pierwszy drużyny wygrały swoje mecze. Energetyk wygrał z Czarnymi, choć przegrywał 0:2. GKS rozgromił Orła.

Nadchodzi rewolucja w niższych ligach. Koniec z OZPN-ami?

Po raz pierwszy od dawna prowadząca w tabeli trójka w komplecie wygrała swoje mecze i nie tylko nie było żadnych przetasowań w czubie, to jeszcze drużyny te uzyskały kilkupunktową przewagę nad resztą stawki. Prowadzący Moto-Jelcz Oława wygrał we Wrocławiu z Parasolem 3:0. Gole dla lidera strzelali Janusz Gancarczyk – 2 oraz Marcin Mazur.

Punkt straty do oławian mają Zachód Sobótka i Polonia Środa Śląska. Zachód wygrał w Goszczu z Wiwą 2:1. Goście prowadzili po trafieniach Piotra Mrowca i Piotra Dewerendy, honorowego gola dla gospodarzy zdobył Filip Szczypkowski. Tymczasem Polonia podejmowała ostatnią Strzeliniankę, ale kto się spodziewał łatwego zwycięstwa to się zawiódł. Gospodarze wygrali 1:0 po golu w 71 min. Bartłomieja Matyi.

Derby dla Śląska II. MKP wygrał w Trzebnicy w dziewiątkę

Ostre strzelanie urządzili sobie piłkarze z Kobierzyc, którzy rozbili Orła Pawłowice aż 7:1. Była to pierwsza porażka gości na wiosnę, którzy dotąd wygrali wszystkie mecze. Bramki dla GKS-u strzelali: Jacek Jasiński, Sławomir Domański – 2, Michał Ociesa – 2 oraz Jakub Wnęk – 2, dla gości Szymon Łasiński.

Orzeł przegrał pierwszy mecz na wiosnę, a Energetyk Siechnice po raz pierwszy wygrał. I to na boisku w Jelczu-Laskowicach. Czarni po dwóch trafieniach Radosława Florka prowadzili 2:0 po 19 minutach meczu. Jeszcze przed przerwą goście wyrównali po bramkach Eryka Szczepańskiego i Marcina Józefowicza. Po przerwie dwa gole dla gości strzelili Paweł Albert i Bartłomiej Kula.

Inny zespół z gminy Siechnice broniący się przed spadkiem – Kolektyw Radwanice zremisował u siebie z KS-em Żórawina 1:1. Gole zdobyli: Rafał Boksa i Miłosz Marszałek.

Remisem, tyle że 2:2, zakończył się mecz w Oleśnicy, w którym Pogoń podzieliła się punktami z Olimpią Podgaj. Gospodarze prowadzili do przerwy po bramkach Mateusza Jendrycy i Grzegorza Grafa (karny). Druga połowa należała do przyjezdnych, którzy zdołali doprowadzić do remisu.

W ostatnim spotkaniu kolejki Mechanik Brzezina wygrał w Bierutowie z Widawą 2:0 po golach Przemysława Ujasa i Pawła Ujasa.

• Polonia Środa Śląska – Strzelinianka Strzelin 1:0
  • Widawa Bierutów – Mechanik Brzezina 0:2
  • Kolektyw Radwanice – KS Żórawina 1:1
  • Wiwa Goszcz – Zachód Sobótka 1:2
  • Czarni Jelcz-Laskowice – Energetyk Siechnice 2:4
  • Pogoń Oleśnica – Olimpia Podgaj 2:2
  • GKS Kobierzyce – Orzeł Pawłowice 7:1
  • Parasol Wrocław – Moto Jelcz Oława 0:3