III liga

III liga. Licznik Zagłębia II stanął na 531 minutach. Ważne wygrane Lechii i Piasta

26. kolejka III ligi. Czołowa trójka wygrywa – Zagłębie II przerywa passę minut bez gola. Ważne wygrane Lechii i Piasta.

W meczu „za sześć” punktów Lechia wgrywa w Gaci. Po golach w końcówce

Wielkie emocje przeżywali kibice w Gaci, gdzie Foto-Higiena w ostatnich sekundach meczu straciła zwycięstwo z Lechią Dzierżoniów. Więcej o meczu pod linkiem powyżej.

531 minut – tyle trwała strzelecka niemoc piłkarzy Zagłębia II. Lubinianie przerwali fatalną passę w Kluczborku, gdzie wygrali z MKS-em 2:1. Gola po tak długim czasie dla Miedziowych strzelił Eryk Sobków. Drugiego gola – przy stanie 1:1 – dołożył Jakub Sypek.

Z II ligi wciąż płyną kiepskie wieści. W III lidze zagrożonych 6 drużyn

Pierwszomajowa środa była również udana dla innych naszych drużyn z czołówki. Lider z Polkowic wygrał w Gorzowie Wielkopolskim z Wartą 2:0. Sprawę załatwili w ciągu pierwszych 12 minut Mariusz Szuszkiewicz i Maciej Bancewicz. Wygrała również Ślęza Wrocław, która miała jednak spore kłopoty w Pawłowicach Śląskich. Gospodarze zagrali jednak nieskutecznie, a dla wrocławian w 81 min. trafił Jakub Berkowicz.

Ważną wygraną z sąsiadem w tabeli z Radzionkowa zanotował Piast Żmigród. Losy meczu rozstrzygnęły się w II połowie. Gospodarze prowadzili 2:0 po golach Grzegorza Mazurka i Mateusza Jarosa. Goście zdobyli kontaktowego gola w 84 min., ale chwilę później wynik spotkania na 3:1 ustalił Szymon Froń.

Tymczasem Miedź II Legnica przegrała w Tarnowskich Górach z Gwarkiem 0:3.