Foto-Higiena Gać - Lechia Dzierżoniów

W meczu „za sześć” punktów Lechia wgrywa w Gaci. Po golach w końcówce

Ogromne emocje przeżywali kibice podczas pierwszego meczu 26. kolejki III ligi. Foto-Higiena objęła prowadzenie z Lechią na kwadrans przed końcem, ale to goście zeszli z boiska z trzema punktami.

Powołania na konsultacje kadry przed finałami Region’s Cup

Ciekawych wątków przed meczem Foto-Higiena Gać – Lechia Dzierżoniów nie brakowało. Dolnośląskie derby, na dodatek drużyn, które walczą o utrzymanie się w lidze. Dla gości było to jeden z tych meczów, które muszą wygrać. Ponadto było to pierwsze spotkanie w barwach gospodarzy, które przeciwko byłej drużynie rozegrał Marcin Buryło, wieloletni kapitan Lechii.

I właśnie po akcji Buryły w 30 min., kiedy został sfaulowany w polu karnym przez Kacpra Majchorwskiego, gospodarze objęli prowadzenie. Rzut karny na gola zamienił Dominik Wejerowski. Kilka minut później był już jednak remis, kiedy w zamieszaniu podbramkowym najwięcej zimnej krwi zachował Michał Orzechowski i pokonał Marcina Gąsiorowskiego.

Z II ligi wciąż płyną kiepskie wieści. W III lidze zagrożonych 6 drużyn

Po przerwie ton wydarzeniom na murawie nadawali gospodarze, choć lechiści starali się odgryzać. Jak choćby w 68 min., gdy groźny strzał zza pola karnego Oskara Trzepacza świetnie obronił Gąsiorowski.

Foto-Higiena wyszła na prowadzenie w 75 min. Michał Gałaszewski wygrał pojedynek z dwoma obrońcami Lechii i w sytuacji sam na sam pokonał Kacpra Majchrowskiego. Wydawało się, że trzy punkty zostaną w Gaci.

Końcówka w wykonaniu dzierżoniowian była jednak piorunująca. Najpierw, w 89 min. Trzepacz wyrównał strzałem z dystansu. Następnie bramkę na 2:3 w 91 min. zdobył Orzechowski.

Lechia wygrała bardzo ważny mecz i choć swojego (ostatniego) miejsca w tabeli nie poprawiła, to z pewnością zrobiła duży krok, by swoje nadzieje na utrzymanie się w lidze przedłużyć.