III liga

III liga. Piast wyrwał punkt liderowi, Lechia wygrywa z Wartą i jeszcze walczy

27. kolejka III ligi. Ciekawy mecz w Polkowicach, gdzie osłabiony lider prowadził już 2:0, ale ostatecznie zremisował z Piastem. Lechia wygrywa ważny mecz z Wartą. Cenny punkt Foto-Higieny.

Wypadek na meczu okręgówki. Zawodnik trafił do szpitala

Dużo emocji było w Polkowicach, gdzie lider podejmował Piasta Żmigród. Do przerwy Górnik prowadził po bramce Rafała Karmelity w 6. minucie, ale w 40 min. stracił Martinsa Ekwueme, który dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Mimo tego w 79 min. na 2:0 podwyższył Mariusz Szuszkiewicz z rzutu karnego. Goście jednak grali ambitnie i do końca, choć mieli ułatwione zadanie, bo od 86 min. grali 11 na 9. Wtedy bowiem drugą żółtą kartkę otrzymał Mateusz Magdziak. Po chwili kontaktowego gola z rzutu karnego zdobył Grzegorz mazurek, a w 93 min. wyrównał Matusz Jaros.

Nie poddają się piłkarze Lechii Dzierżoniów. W środę wygrali w Gaci, w sobotę pokonali w meczu „za sześć” punktów Wartę Gorzów Wielkopolski 2:1. Gospodarze objęli prowadzenie w 77 min. po golu Ernesta Terpiłowskiego, ale cztery minuty później znów był remis. Gola na wagę 3 punktów zdobył w 87 min. Oskar Trzepacz z rzutu karnego. Trójkolorowi na chwilę, do zakończenia innych meczów, opuścili strefę spadkową. Muszą jednak liczyć na to, że z II ligi spadnie jak najmniej zespołów do 3. grupy III ligi. Bo jeśli będzie ich więcej niż 3, to ich droga do strefy bezpiecznej znacznie się wydłuży.

Z II ligi wciąż płyną kiepskie wieści. W III lidze zagrożonych 6 drużyn

Foto-Higiena grała na wyjeździe z Ruchem Zdzieszowice. Obie drużyny nie rozpieszczały kibiców, choć sama końcówka mogła się podobać. Gospodarze mieli dwie świetne sytuacje bramkowe, ale dobrze bronił Marcin Gąsiorowski. Gacianie odpowiedzieli strzałem w słupek Marcina Buryły, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Tymczasem w Legnicy Miedź II uległa MKS-owi Kluczbork 0:1.

W niedzielę swoje mecze rozegrały Ślęza Wrocław i Zagłębie II Lubin. Obie nasze drużyny wygrały po 3:0. Wrocławianie pokonali Rekord Bielsko-Biała po golach Huberta Muszyńskiego, Szymona Lewkota i Marcina Wdowiaka. Dla Miedziowych w spotkaniu ze Stilonem Gorzów Wlkp. dwie bramki zdobył Patryk Szysz, a jedną Eryk Sobków.