Orkan Szczedrzykowice - AKS Strzegom

IV liga zachód: Niespodzianka w Strzegomiu. W niedzielę hit w Głogowie

W przeniesionym z weekendu meczu 25. kolejki IV ligi zachodniej AKS Strzegom przegrał na własnym boisku z Orkanem Szczedrzykowice 1:2.

Chrobry Głogów walczy o utrzymanie się dla siebie i… swoich rezerw

Mecz odbył się w Strzegomiu, ale to Orkan był formalnym gospodarzem. Wszystko przez kłopoty zespołu ze Szczedrzykowic z własnym boiskiem.

AKS, który w sobotę stracił fotel lidera na rzecz Chrobrego II, miał okazję wrócić na 1. miejsce w tabeli. Ale okazję zmarnował, albo inaczej – gracze Orkana nie pozwolili z niej skorzystać. Gospodarze, choć w Strzegomiu, już do przerwy prowadzili 2:0 po golach Marcina Ogórka i Adriana Wójcika prowadzili 2:0. Strzegomianie po przerwie zdołali odpowiedzieć tylko raz, a dokładniej zrobił to Roland Emeka.

IV liga zachód. Chrobry liderem przynajmniej do wtorku. Apis znów gromi

Zwycięstwo Orkana to z pewnością niespodzianka. Dzięki niemu zespół ze Szczedrzykowic jest niemal pewny zachowania czwartoligowego bytu.

AKS obecnie traci 2 punkty do Chrobrego II. A już w niedzielę obie drużyny zmierzą się w Głogowie. Czy to będzie mecz o zwycięstwo w grupie? Zobaczymy. Nie można jednak zupełnie zapominać o Apisie Jędrzychowice, który wiosną gromi kolejnych rywali, a obecnie traci 7 punktów do głogowian, ale ma jeden mecz mniej rozagrany.