okręgówka Wrocław

Okręgówka: Hit dla Pogoni, Zachód liderem. Derby gminy Siechnice na remis

23. kolejka wrocławskiej okręgówki. Moto-Jelcz przegrywa w Oleśnicy, Zachód zostaje nowym liderem. Mechanik z ósmym zwycięstwem na wiosnę. Derby gminy Siechnice na remis.

Nysa spada, Zjednoczeni na krawędzi. Cztery kluby mocno zagrożone

Wydarzeniem kolejki był mecz w Oleśnicy, gdzie Pogoń podejmowała lidera z Oławy. Moto-Jelcz objął prowadzenie już w 5 min. po golu Janusza Gancarczyka, ale 4 minuty później wyrównał Adrian Miodek. Później gospodarze wyszli na prowadzenie po bramce Karola Siódmiaka, na którą odpowiedział Krzysztof Telatyński. Druga faza II połowy należała już do oleśniczan którzy po bramkach Grzegorza Grafa i Michała Ciszewskiego wygrali 4:2.

Potknięcie Moto-Jelcza wykorzystał Zachód Sobótka, który 3:0 pokonał Widawę Bierutów. Bramki strzeli Piotr Mrowiec – 2 oraz Elvis Wesley. Dzięki wygranej Zachód wskoczył na fotel lidera.

Tragedia w Lubinie. Od ciosów nożem zginął młody piłkarz

Przegrał lider, przegrała też trzecia Polonia Środa Śląska. Podopieczni Krzysztofa Tabak ulegli KS-owi Żórawina 0:1. Gola na wagę 3 punktów strzelił Miłosz Marszałek.

Na trzeci stopień podium wskoczył za to inny zespół z powiatu średzkiego – Mechanik Brzezina. Beniaminek bez problemów uporał się ze Strzelinianką aplikując jej 5 goli. Strzelali Patryk Kornalski – 2, Mateusz Cisowski oraz Przemysław i Paweł Ujasowie. Było to ósme zwycięstwo w 8. meczu na wiosnę brzezinian.

Aż osiem goli oglądali natomiast kibice w Goszczu, gdzie Wiwa rozbiła Olimpię Podgaj 8:0. Hat-tricka w spotkaniu ustrzelił Piotr Kotwa, a po jednym trafieniu zanotowali Filip Szczypkowski, Kacper Rydzyński, Adrian Dąbrowski, Szymon Pawlak i Karol Makowczyński.

Tymczasem sześć goli padło w Kobierzycach, gdzie GKS pokonał Parasola Wrocław 4:2. Bramki w meczu strzelili: Jakub Wnęk, Jacek Jasiński – 2, Sławomir Domański oraz Michał Woźnica i Jakub Dudziak.

Emocji nie brakowało również w Jelczu-Laskowicach, gdzie Czarni podejmowali Orła Pawłowice. Bramki padały pod koniec obu połówek. W pierwszej gospodarze wyszli na prowadzenie po strzale Artura Sokala. Druga połowa należała do gości, którzy wygrali 2:1 po bramkach Szymona Łasińskiego i Oskara Calińskiego.

W niedzielnym meczu odbyły się derby gminy Siechnice, w których zmierzyły się dwie drużyny walczące o utrzymanie się w lidze czyli Kolektyw Radwanice i Energetyk Siechnice. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, z którego żadna z drużyn nie może być zadowolona.

• Mechanik Brzezina – Strzelinianka Strzelin 5:0
  • Polonia Środa Śląska – KS Żórawina 0:1
  • Widawa Bierutów – Zachód Sobótka 0:3
  • Kolektyw Radwanice – Energetyk Siechnice 1:1
  • Wiwa Goszcz – Olimpia Podgaj 8:0
  • Czarni Jelcz-Laskowice – Orzeł Pawłowice 1:2
  • Pogoń Oleśnica – Moto Jelcz Oława 4:2
  • GKS Kobierzyce – Parasol Wrocław 4:2