IV liga zachód

IV liga zachód. Apis pogodzi Chrobrego II i AKS? Włókniarz spada z ligi

27. kolejka IV ligi zachodniej. Chrobry II przegrywa, AKS pauzuje, Apis znów wygrywa i wydaje się głównym faworytem do wygrania ligi. Włókniarz Mirsk spada do okręgówki.

IV liga wschód. Zjednoczeni drugim spadkowiczem, szok na Żernikach

Jeszcze niedawno wydawało się, że sprawa wygrania ligi rozstrzygnie się między Chrobrym II a AKS-em Strzegom. Oba kluby potraciły jednak na wiosnę sporo punktów, aż doskoczył do nich Apis Jędrzychowice, który wygrał 10 meczów a jeden zremisował.

Ty razem podopieczni Gerarda Jurewicza pokonali Prochowiczankę 5:2. Chrobry II tymczasem uległ w Prochowicach Orkanowi Szczedrzykowice 0:1. Jedynego gola strzelił Kacper Skotarczak. AKS tymczasem pauzował i na trzy kolejki przed końcem różnice w czubie tabeli są niewielkie. Głogowianie mają co prawda 4 i 5 punktów przewagi nad Apisem i AKS-em, ale za tydzień pauzują i ta przewaga może stopnieć odpowiednio do 1 i 2 oczek. A wtedy kwestia mistrzostwa wciąż będzie otwarta.

Błysnęli skutecznością. Drużyna z Kuźniczyska wygrywa 27:1

Znamy drugiego spadkowicza do klasy okręgowej. Do Victorii Ruszów dołącza Włókniarz Mirsk, który co prawda zremisował z wyżej notowaną Odrą Ścinawa 1:1, ale nie da rady już wydostać się ze strefy spadkowej. Gola dla Włókniarza strzelił Igor Dąbek, a wyrównał Dawid Boguń.

Trzecim spadkowiczem będzie zapewne któraś z dwóch drużyn – BKS Bolesławiec lub Sparta Grębocice. Bolesławianie sprawili w sobotę sporą niespodziankę pokonując w Jeleniej Górze Karkonosze 4:2. Goście prowadzili już 3:0 po bramkach Marka Majki, Filipa Zagórskiego i Adriana Puzio. W II połowie w ciągu dwóch minut dwa razy do siatki przyjezdnych trafił Bartosz Poszelężny, ale kilka minut po raz czwarty odpowiedział Daniel Ziółkowski.

Sparta tymczasem w jedynym niedzielnym meczu uległa Górnikowi Złotoryja 1:5. Zespół z Grębocic ma 3 punkty straty do BKS-u, ale jeden mecz więcej do rozegrania.

Wielkie emocje przeżywali kibice w Wąsoszu, gdzie Orla podejmowała rewelacyjna na wiosnę Spartę Rudna. Gospodarze prowadzili do przerwy 2:0, ale ostatecznie ulegli 3:5.

Tymczasem w Chocianowie Stal, po bramkach Adama Tomaszewskiego i Krzysztofa Komarka, pokonała 2:0 Victorię Ruszów.