AKS Strzegom – Śląsk II Wrocław

Baraż o III ligę: Śląsk II wygrał 3:1 w Strzegomiu i jest blisko awansu

Po ciekawym meczu Śląsk II wygrał w Strzegomiu z AKS-em 3:1. I jest bardzo bliski awansu do III ligi. Rewanż w sobotę we Wrocławiu.

IV liga wschód. Chmielewski x 6, Rybiński x 5, Gołda i Czternastek x 3

Po pierwszej połowie można powiedzieć, że AKS był jednym z najgroźniejszych rywali Śląska II w tym sezonie. Spotkanie było bardzo wyrównane, choć z lekkim wskazaniem na gospodarzy, którzy stworzyli sobie trochę więcej sytuacji podbramkowych. Inna sprawa, że wrocławianom należał się w 23 min. rzut karny, ale sędzia uznał inaczej.

Na początku II połowy AKS objął prowadzenie po golu Kamila Sadowskiego. Z czasem jednak podopieczni Piotra Jawnego zaczęli przejmować inicjatywę, a w końcówce mieli już olbrzymią przewagę.

Zmiany powrotne w B i A klasie. Co sądzicie o tym pomyśle? [SONDA]

W jej efekcie w 73 min. wyrównał rezerwowy Mathieu Scalet. Do końca meczu wrocławianie – znacznie lepiej fizycznie znoszący trudy grania w dużym upale – zdołali strzelić jeszcze dwa gole. Trafiali Mikołaj Łazarowicz i Mikołaj Kotfas i Śląsk wygrał na wyjeździe 3:1.

I jest zdecydowanym faworytem do awansu do III ligi. Rewanż we Wrocławiu w sobotę o godz. 18 przy ul. Oporowskiej.