Erik Expósito

Hiszpan Erik Expósito ma być napastnikiem Śląska. Hit czy kit? [SONDA]

W końcu jest! Długo wyczekiwany nowy napastnik w Śląsku Wrocław. Będzie nim 23-letni Hiszpan Erik Expósito (pierwszy napisał o tym @janekx89). Jedni są zachwyceni, inni kręcą nosem. Kto ma rację?

 

Śląsk II Wrocław w III lidze. Rewanż z AKS-em wygrał 4:1

Od razu odpowiem na główne pytanie – nie wiadomo. Trudno ocenić potencjał nowego zawodnika nie widząc go w akcji. Zostaje kompilacja na youtube.pl i kilka statystyk.

 

Zacznijmy od tych ostatnich. Trzeba przyznać, że nie powalają na kolana. W zeszłym sezonie Expósito zagrał w 22 meczach (wiele jako rezerwowy) i strzelił 3 gole. Jesień spędził w w II-ligowej Kordobie (7 meczów i 0 goli), a wiosnę w III-ligowych rezerwach Las Palmas – 15 meczów i 3 bramki. Lepiej było w poprzednim sezonie, kiedy w barwach Las Palmas zadebiutował w Primera Division – zagrał w niej 9 razy i strzelił jednego gola. Ponadto zdobył 8 bramek w 24 meczach w III-ligowych rezerwach.

 

UEFA Region’s Cup. Zwycięska inauguracja: Dolny Śląsk – RP Chayka 1:0

Trener Śląska bardzo go jednak chciał go w swoim zespole. Mimo że Hiszpan jest wysoki – 190 cm – jest dynamiczny i – jak można obejrzeć na youtubie – świetnie sobie radzi w szybkim ataku. Potrafi też dobrze uderzyć głową, a i drybling nie stanowi dla niego problemu.

 

To może napawać optymizmem, bowiem – mimo że jak na razie wielkiej kariery nie zrobił – to z pewnością będzie w ligowej czołówce jeśli chodzi o wyszkolenie techniczne.

 

A Wy jak oceniacie transfer Hiszpana?

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *