Dolny Śląsk mistrzem Europy

Dolny Śląsk mistrzem Europy! Wygrywamy 3:2 z Bawarią finale UEFA Region’s Cup

W finale UEFA Region’s Cup 2019 w Burghausen reprezentacja Dolnego Śląska wygrała 3:2 z reprezentacją Bawarii. Po 12 latach znów jesteśmy mistrzami Europy amatorów!

Kadra Dolnego Śląska na finały UEFA Region’s Cup

Wszystkie pięć goli w finale padło po rzutach karnych. No prawie wszystkie, bo pierwszą jedenastkę dla biało-czerwonych strzelaną przez Mateusza Jarosa obronił bramkarz gospodarzy, ale dobitka pomocnika Piasta Żmigród była bezbłędna.

Była wtedy 41 min. meczu i był to gol na 1:1. Sześć minut wcześniej Bawaria wyszła na prowadzenie po strzale z rzutu karnego w wykonaniu Ugura Türka. I trzeba przyznać, że był to gol, który wynikał z niewielkiej przewagi Niemców w pierwszej części spotkania. Na szczęście udało się wyrównać jeszcze przed przerwą, a po zmianie stron Dolnoślązacy przejęli inicjatywę.

Już w 47 min. na 2:1 z jedenastu metrów podwyższył Kornel Traczyk, a wynik spotkania w 80 min. podwyższył Jakub Bohdanowicz. Zespół Bawarii grał już wtedy w osłabieniu, bowiem w 70 min. Michael Kraus opuścił murawę po drugiej żółtej kartce.

Mimo tego gospodarze zdołali jeszcze złapać kontakt w 90 min., po trafieniu z karnego Lukasa Imgrunda. W ostatnich sekundach Niemcy jeszcze rzucili się do odrabiania strat, ale mimo że kilka razy się pod bramką Jarosława Krawczyka zakotłowało, to w końcu, w 95 min. sędzia Sebastian Colţescu zagwizdał po raz ostatni.

Skład Dolnego Śląska: Krawczyk – Słonecki, Niewiadomski, Pożarycki, Caliński – Buryło (62 Repski), Bohdanowicz, Tomaszewski, Jaros – Traczyk (87 Niemienionek), Borowy (54 Bońkowski).

Reprezentacja Dolnego Śląska została mistrzem Europy amatorów po raz drugi w historii. Po raz pierwszy w 2007 roku w Bułgarii. Wtedy też wygraliśmy z gospodarzami, po dogrywce 2:1.