Roland Emeka zawodnikiem Polonii-Stali Świdnica

Emeka w Świdnicy. Polonia-Stal wyrasta na jednego z faworytów IV ligi

Roland Emeka został zawodnikiem Polonii-Stali. To piąty transfer świdniczan, którzy wyrastają na jednego z faworytów nie tylko wschodniej grupy IV ligi, ale i do awansu do III ligi.

 

Fuzja Polonii z Polonią, czyli dopinanie formalności w Trzebnicy

W najbliższy czwartek, 15 sierpnia startują rozgrywki IV ligi. W grupie wschodniej z pewnością jednym z faworytów będzie Polonia-Stal Świdnica, która dokonała piątego transferu. Do drużyny dołączył napastnik Roland Emeka, który przez ostatnie półtora sezonu strzelał gole dla AKS-u Strzegom. W ostatnich rozgrywkach 22 razy wpisał się na listę strzelców.

 

Dla 31-letniego Nigeryjczyka będzie to siódmy klub w Polsce. Oprócz Strzegomia grał również w LZS-ie Piotrówka, MKS-ie Kluczbork, Legionovii Legionowo, Mazovii Mińsk Mazowiecki i rezerwach Polonii Warszawa. Ma za sobą również występy na Malcie, w tym w najwyższej lidze.

 

Dolnośląskie sparingi podczas weekendu [09 – 11 SIERPNIA]

Emeka już strzela dla nowego zespołu. W niedzielnym meczu I rundy okręgowego Puchar Polski z Sudetami Dziećmorowice pojawił się na murawie w II połowie. Strzelił dwie bramki i zaliczył dwie asysty, a Polonia-Stal wygrała 11:0.

 

To piąty transfer świdniczan przed sezonem. Wcześniej klub pozyskał Brazylijczyka Edila, Damiana Chajewskiego, Patryka Paszkowskiego i Patryka Michałka, czyli graczy defensywnych lub pomocników.

 

Tym razem doszedł napastnik, a ekipa Rafała Markowskiego wyrasta na jednego z faworytów wschodniej grupy IV ligi, a nawet awansu do III ligi. Zwłaszcza że już w poprzednim sezonie świdniczanie byli trzecią siłą na wschodzie.

 

fot. Polonia-Stal Świdnica facebook

2 thoughts on “Emeka w Świdnicy. Polonia-Stal wyrasta na jednego z faworytów IV ligi”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *