4 liga wschód 1 kolejka

IV liga wschód. Derby i lider dla Sokoła. Niespodzianka na Żernikach

W derbach gminy Oława Sokół rozbił Moto-Jelcz. Derby powiatu trzebnickiego na remis. Niespodzianka na wrocławskich Żernikach.

Zapowiada się najbardziej wyrównany sezon od lat [SONDA]

Pierwszym liderem na wschodzie został Sokół Marcinkowice, który w derbach gminy Oława rozbił Moto-Jelcz 5:0. I trzeba przyznać, że był to najniższy wymiar kary, który ponieśli goście. Bramki dla gospodarzy strzelali Kacper Rokicki – 2, Krzysztof Bialik – 2 oraz Mateusz Magusiak. W 67 min. goście mieli rzut karny, ale strzał Jakuba Skorłutowskiego obronił Patryk Janiczak.

Z wysokiego C sezon rozpoczął Piast Nowa Ruda, który dość nadspodziewanie pokonał we Wrocławiu Piasta Żerniki. Goście objęli prowadzenie tuż przed przerwą po golu Bartosz Chabrowski, ale wrocławianie zaraz po zmianie stron wyrównali. Druga połowa należała jednak do Mateusza Poświstajły, nowego zawodnika noworudzian, który strzelił dwie bramki. Warto dodać, że świetny mecz zagrał również golkiper z Nowej Rudy Dominik Gasiński, który kilka razy uratował swój zespół od utraty bramki.

Transfery w IV lidze. Grupa wschodnia [CZEŚĆ II]

Od wygranej zaczął sezon jeden z faworytów ligi – Polonia-Stal Świdnica, która podejmowała GKS Mirków. Gospodarze wygrali 2:0 po bramkach Wojciecha Szuby i Kamila Szczygła, ale z pewnością nie był to spacerek dla podopiecznych Rafała Markowskiego.

W I kolejce zwycięstwo na własnym obiekcie odniósł jeszcze Sokół Wielka Lipa, który grał z beniaminkiem z Bystrzyce Górnej. Gospodarze wygrali 1:0 po bramce w 89 min. autorstwa Łukasza Dragona.

Ciężkie przeprawy czekały na wyjazdach drużyny z Dzierżoniowa i Bielawy, które grały z beniaminkami. Lechia pokonała w Pieszycach Pogoń 1:0 po golu Pawła Słoneckiego w 27 min. meczu, ale do końca drżała o końcowy wynik, bowiem gospodarzy mieli wiele okazji do wyrównania. Dzierżoniowianie stracili nowego zawodnika – Leona, którego czeka operacja ścięgna Achillesa.

Bielawianka pokonała w Goszczu Wiwę 2:1. Losy meczu rozstrzygnęły się w II połowie. Zaraz po zmianie stron gospodarzy zmarnowali doskonałą okazję do gola, a niedługo potem przegrywali. Gola strzelił nowy zawodnik Patryk Drożyński. W 63 min. na 2:0 dla gości podwyższył Mateusz Kuriata, który popisał się pięknym strzałem z rzutu wolnego. Gospodarze odpowiedzieli golem honorowym w 75 min., gdy rzut karny pewnie na gola zamienił Filip Szczypkowski.

Ciekawe derby powiatu oglądali kibice w Trzebnicy, gdzie Polonia podejmowała Orła Prusice. Padły cztery gole, a mecz zakończył się wynikiem 2:2, choć obie drużyny (ze wskazaniem na Orła) miały wiele sytuacji na zmianę rezultatu.

Podział punktów również w Bardzie, gdzie Unia podejmowała Orła Ząbkowice Śląskie. Tutaj jednak padł bezbramkowy remis.

• Piast Żerniki – Piast Nowa Ruda 1:3

Kto według Was jest faworytem do wygrania ligi? Głosujcie w sondzie. Można oddać 2 głosy.