IV liga zachód 2 kolejka

IV liga zachód. Trzy drużyny z dwoma wygranymi. Gryf lepszy w meczu beniaminków

AKS, Chrobry II i Apis z kompletem zwycięstw po dwóch kolejkach. Karkonosze zaczynają od wygranej. Gryf lepszy od KS-u w meczu beniaminków.

Transfery w IV lidze. Grupa zachodnia [CAŁOŚĆ]

AKS wygrał drugi mecz, ale już tak łatwo jak w I kolejce nie było. Strzegomianie prowadzili ze Spartą Rudna od 46 min. po golu Mateusza Krzymińskiego. Goście wyrównali w 76 min. za sprawą Wojciecha Konefała. Trzy minuty później jednak wynik spotkania ustalił Marcin Morawski.

Tymczasem efektowną wygraną z Lotnikiem Jeżów Sudecki odniosły rezerwy Chrobrego. Głogowianie u siebie wygrali 4:0, a bramki strzelali Przemysław Siudak, Kacper Staszkowian, Wiktor Kobiela i Paul Filipowicz.

Faworyt i grupa pościgowa. Kto może namieszać? [SONDA]

Z kompletem punktów po dwóch kolejkach jest również Apis Jędrzychowice, który również w niedzielę wygrał z Kuźnią Jawor 3:1. W 7 min. gospodarze objęli prowadzenie po bramce Macieja Machowskiego. W 14 min. było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Kamil Kurianowicz. Goście odpowiedzieli w 52 min., kiedy gola kontaktowego strzelił Przemysław Piec. Ostatnie słowo należało jednak do graczy Apisu, którzy w 78 min. – a konkretnie Mateusz Baszak – strzelili na 3:1.

Duże emocje w Chocianowie. Stal podejmowała Orkana, który bardzo zmienił się personalnie w przerwie między sezonami. Mówiło się nawet, że zespół ze Szczedrzykowic wycofa się z rozgrywek, ale na szczęście nic takiego się nie stało. I w pierwszym swoim meczu Orkan zagrał całkiem nieźle, ale na stalówkę to nie wystarczyło. Goście objęli prowadzenie po golu Sebastiana Burdy. Gospodarze wyrównali tuż przed przerwą (gol Piotra Kasińskiego). Później Stal miała dwa rzuty karne, które wykorzystał Mateusz Otocki. Wynik na 3:2, z rzutu karnego, ustalił Mariusz Ogórek.

Karkonosze, podobnie jak Orkan (ich mecz z 1. kolejki został przełożony na 28 sierpnia), zagrały w sobotę po raz pierwszy. Gospodarze po dwóch golach Mateusza Czerwińskiego wygrali 2:1 z Odrą Ścinawa. Bramkę dla przyjezdnych strzelił Patryk Obiała.

W Gryfowie Śląskim, w meczu beniaminków bez udziału publiczności, Gryf podejmował Legnickie Pole. Gospodarze wygrali 2:1 po golach Tomasza Cieślaka i Tomasza Traube (karny). Bramka dla KS-u padła również z jedenastki, a jej autorem był Kacper Kaśczyszyn.

Tymczasem Górnik Złotoryja po dwóch bramkach Marcina Franczaka pokonał Orlę Wąsosz 2:0.

W meczu kończącym kolejkę Sparta Grębocice pokonała Prochowiczankę 4:2. Dla gospodarzy strzelali Patryk Duda, Patryk Kozłowski, Kamil Łętkowski i Tomasz Bieleń, a dla gości Tomasz Wojciechowski i Rafał Szumański.