Lechia Zielona Góra - Ślęza Wrocław

Ślęza przegrała z beniaminkiem. Kuriozalny karny ustawił mecz? [VIDEO]

Ślęza Wrocław przegrała w Zielonej Górze z Lechią 1:3. Pierwszy gol dla gospodarzy padł z rzutu karnego, po faulu przed polem karnym.

Śląsk II z kompletem punktów i bez straconego gola. Główny faworyt ligi?

Ślęza Wrocław była faworytem meczu z Lechią. Nie zmienia tego nawet fakt, że grała na wyjeździe, a trener Grzegorz Kowalski nie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników. Już w pierwszej połowie wrocławianie powinni strzelić dwa gole, niestety tak sztuka się nie udała, co się po zmianie srogo zemściło.

Drugą połowę lepiej zaczęli gospodarze, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji strzeleckich. Do siatki trafili jednak wrocławianie, niestety, sędzia dopatrzył się pozycji spalonej strzelca Macieja Tomaszewskiego. Najgorsze miało dopiero jednak nadejść.

III liga. Foto-Higiena utarła nosa Ruchowi

W 65 min. doszło do kuriozalnej sytuacji. Szarżującego zawodnika gospodarzy fauluje Marcin Wdowiak, a sędzia wskazuje na wapno. Problem w tym, że faul był… ok. metra, a co najmniej pół metra, przed polem karnym. Widać to doskonale na filmie poniżej.

Przy okazji Wdowiak dostaje drugą żółtą kartkę i wylatuje z boiska. Choć trzeba pamiętać, że gdyby arbiter nie popełnił błędu i odgwizdał rzut wolny, to obrońca Ślęzy i tak opuściłby murawę, tyle że z bezpośrednią czerwoną kartką.

Wojciech Okińczyc wykorzystał karnego, a chwile potem Lechia prowadziła 2:0 po bramce Bartosza Koniecznego. Wrocławianie próbowali jeszcze odwrócić losy meczu, ale wciąć byli nieskuteczni. Gola strzelili dopiero w 90 min. meczu (było już 3:0 dla gospodarzy) z rzutu karnego autorstwa Roberta Pisarczuka.

Ślęza w Zielonej Górze zagrała słabo i być może przegrałaby nawet wtedy, gdyby sędzia Dawid Matyszczak z Kluczborka nie popełnił fatalnego błędu w 65 min. meczu. A tak zostaje gdybanie…