IV liga zachód 4 kolejka

IV liga zachód. Apis i Chrobry II z kompletem punktów. Cztery gole Baszaka

Po czterech kolejkach mamy dwie drużyny z kompletem punktów, a kolejne dwie są niepokonane. Cztery gole dla Apisu strzelił Mateusz Baszak.

Seria 30 meczów bez porażki przerwana. WKS przegrywa z Baryczą

Tempa nie zwalniają drużyny z Jędrzychowic i Głogowa, które swoje mecze rozegrały w niedzielę. Apis bez żadnych problemów wysoko pokonał na wyjeździe Orlę Wąsosz 5:0. Bohaterem spotkania był Mateusz Baszak, który w ciągu nie całej godziny strzelił 4 gole. Jedna bramkę dołożył Kamil Kurianowicz.

Chrobry grał u siebie, gdzie pokonał Orkana Szczedrzykowice 3:1, choć wygrana nie przyszła łatwo. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Konrad Flis, a jednego dołożył Miłosz Jóźwik, dla gości trafił Dariusz Tas.

IV liga wschód. Zamiana Sokołów na fotelu lidera. Derby dla Lechii

Po trzech wygranych z rzędu punkty stracił AKS Strzegom. Podopieczni Roberta Bubnowicza zremisowali na własnym obiekcie ze Spartą Grębocice 1:1. Niby niespodzianka, choć spotkanie miało taki przebieg, że jeden punkt to sukces gospodarzy. AKS przez pół godziny grał w dziewiątkę po dwóch czerwonych kartkach (po dwóch żółtych), najpierw dla Mateusza Krzymińskiego, a następnie Jana Rytki. Goście objęli prowadzenie po bramce w 62 min. Tomasza Bielenia. Strzegomianie wyrównali w 92 min. po trafieniu Wojciecha Durajczyka.

Tymczasem Karkonosze Jelenia Góra, które podejmowały Spartę Rudna, grając w osłabieniu zdołały wygrać. Gospodarze prowadzili od 27 min. po bramce Oskara Gizińskiego. W 55 min. po drugiej żółtej kartce boisko opuścił Mateusz Firlej. Osiem minut później Mateusz Gargas ustalił wynik spotkania na 2:0.

Tuż za drużynami, które prowadzą w ligowej tabeli bez porażki, jest Odra Ścinawa, która w Złotoryi odniosła trzecie zwycięstwo. Goście wygrali 3:0 po golach Patryka Długosza, Patryka Obiały i Dawida Sety.

W Chocianowie na ławce trenerskiej Stali debiutował Wojciech Grzyb. Już w 5 min. goście z Prochowic prowadzili po golu Michała Matkowskiego. Wkrótce wyrównał Krzysztof Komarek, który w 75 min. strzelił dla gospodarzy zwycięskiego gola.

W dwóch pozostałych meczach kolejki mierzyły się drużyny, które w zeszłym sezonie grały ze sobą w okręgówce. Gryf Gryfów Śl. w meczu z udziałem kibiców (kara meczów bez udziału publiczności została zawieszona) podejmował Lotnika Jeżów Sudecki. Goście objęli prowadzenie już 3 min. po bramce Kamila Masela. W 54 min. wyrównał Sebastian Soczyński, ale to goście cieszyli się ostatecznie z kompletu punktów po golu Damiana Górgula.

W Legnickim Polu tymczasem KS podejmował Kuźnię Jawor. Gospodarze bardzo szybko rozstrzygnęli losy meczu po 23 minutach prowadząc 3:0. Do siatki Kuźni trafiali Kacper Kaśczyszyn i Adam Wasilewski – 2.