III liga sezon 2019/20

III liga. Śląsk II i Foto-Higiena odskakują. Pierwsza wygrana rezerw Miedzi

Śląsk II i Foto-Higiena wygrywają i odskakują rywalom w tabeli. Ślęza i Piast biły w głową w mur. Efektowne zwycięstwo Miedzi II.

Rezerwy Śląska znów potwierdziły, że 2:0 to niebezpieczny wynik

Śląsk II Wrocław wygrał 2:1 z Rekordem Bielsko-Biała i utrzymał 1. miejsce w tabeli III ligi. Ale znów wystawił nerwy kibiców na dużą próbę. Więcej o tym – rozegranym w Oleśnicy – meczu pod linkiem powyżej.

Zaledwie punkt za plecami wrocławian mamy Foto-Higienę Gać, które grała u siebie z Zagłębiem II Lubin. Przed tygodniem podopieczni Jacka Fojny stracili punkty po dramatycznej końcówce w Pawłowicach Śl. Teraz los się do nich uśmiechnął. W spotkaniu z Miedziowymi gospodarze prowadzili po bramce Tobiasza Jarczaka w 54 min. spotkania. Wyrównał chwilę potem Kacper Lepczyński. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, Miłosz Kubacki w 89 min. silnym strzałem pod poprzeczkę zapewnił FHG trzy oczka.

Cuda na boisku, cuda w protokole. Foto-Higiena wysłała protest

W końcu przebudziły się rezerwy Miedzi, które odniosły pierwsze zwycięstw w sezonie. Podopieczni Wojciecha Robaszka wygrali u siebie z ROW-em 1964 Rybnik 4:1. Gospodarze prowadzili do przerwy 3:0 po golach Huberta Antkowiaka, Wojciecha Łobodzińskiego i Carlosa Heredii. Co prawda zaraz po przerwie dla gości trafił Dawid Plizga, ale ostatecznie „słowo” należało do legniczan, a dokładniej Mateusza Zatwarnickiego.

Słabo natomiast zaprezentowały się zespoły Ślęzy i Piasta. Wrocławianie ulegli u siebie Pniówkowi Pawłowice Śląskie 0:2, a gdyby krótko opisać postawę Ślęzy to było to – bicie głową w mur. Żmigrodzianie natomiast przegrali, również na własnym obiekcie, z Lechią Zielona Góra 0:1.