okręgówka Wrocław

Okręgówka Wrocław. Wysokie wygrane i dramatyczne mecze. Trzy hat-tricki

Nie brakowało emocji w 4. kolejce wrocławskiej okręgówki, zwłaszcza w Wierzbicach, Kobierzycach i Jelcz-Laskowicach. Trzy hat-tricki w kolejce.

IV liga zachód. Fatalna kolejka dla gospodarzy. Pierwszy punkt Prochowiczanki

Losy meczu w Wierzbicach, gdzie WKS podejmował Polonię Środa Śląska, rozstrzygnęły się w II połowie. Do przerwy było 0:0, ale zaraz po zmianie stron Mateusz Fedyna wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W 57 min. Adrian Żak strzelił gola samobójczego i był remis. Kilka minut później Patryk Gołębiewski znów wyprowadził WKS na prowadzenie, a Fedyna podwyższył na 3:1. Goście momentalnie złapali kontakt po bramce Krzysztofa Rożka. Polonia nawet zdołała wyrównać, ale arbiter odgwizdał pozycję spaloną strzelca.

Podopieczni Grzegorza Podstawka obecnie są na 3. miejscu w tabeli. Liderem jest Mechanik Brzezina, który wysoko pokonał beniaminka z Malczyc 5:0. Gole strzelali Kamil Pyzłowski, Arkadiusz Markowski, Krystian Bagiński, Paweł Ujas oraz Przemysław Ujas.

IV liga wschód. Wysoki lot Sokołów, pikowanie Orła. Pierwsza wygrana Pogoni

Komplet zwycięstw ma na koncie również MKP Wołów, który wygrał na wyjeździe z innym beniaminkiem Baryczą Sułów. Trzy gole dla gości strzelił Kamil Żbik, a po jednym dołożyli Krystian Włodarczyk, Kamil Miłkowski i Marek Gacek. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Jakub Przybylski.

Ze zwycięskiej ścieżki nie schodzi ostatnio Orzeł Pawłowice, który wygrywając w Siechnicach 5:2 odniósł trzecią wygraną z rzędu. Goście prowadzili już 4:0 po hat-tricku Filipa Olejniczaka i jednym trafieniu Macieja Szymkowiaka. Energetyka, a dokładniej Paweł Szymiczek i Eryk Szczepański, zmniejszył rozmiary porażki. Ostatniego gola dla Orła zdobył Oskar Caliński.

Sporo bramek oglądali również kibice w Kobierzycach, gdzie GKS podejmował Orła Marszowice. Prowadzenie w tym meczu kilka razy się zmieniało, ale ostatecznie to goście byli górą, choć do 80 minuty przegrywali 2:3. W ostatnich dziesięciu minutach strzelili jednak aż 3 gole i wygrali 5:3. Bramki strzelali: Artem Hnatiuk – 2 i Maciej Gędaj oraz Łukasz Kucyniak – 3, Jarosław Wójcik i Aleksandr Mulyk.

Zacięty mecz również w Jelczu-Laskowicach. Parasol dwa razy obejmował prowadzenie (gole strzelali Filip Bielecki i Bartosz Solarek), a Czarni dwa razy wyrównywali (Kacper Dumański i Tomasz Tarasewicz). W II połowie ostatecznie gospodarze zdobyli zwycięskiego gola po trafieniu Kamila Stanisławka.

Skromną, ale cenną wygarną, w Żórawinie odniosła Olimpia Podgaj. Gola na wagę trzech punktów strzelił Radosław Grzywniak.

Jedyny remis w kolejce padł w Sobótce, gdzie Zachód podejmował Pogoń Oleśnicę. Gospodarze prowadzili po bramce Piotra Mrowca, na któdą pod koniec spotkania celnie odpowiedział Karol Rafalski.

• Barycz Sułów – MKP Wołów 1:6
  • Mechanik Brzezina – Odra Malczyce 5:0
  • KS Żórawina – Olimpia Podgaj 0:1
  • GKS Kobierzyce – Orzeł Marszowice 3:5
  • Energetyk Siechnice – Orzeł Pawłowice 2:5
  • Czarni Jelcz-Laskowice – Parasol Wrocław 3:2
  • Zachód Sobótka – Pogoń Oleśnica 1:1
  • WKS Wierzbice – Polonia Środa Śląska 3:2