IV liga wschód 6 kolejka

IV liga wschód. Trzy szalone mecze w kolejce. Cztery gole Drożyńskiego

Mecz na szczycie bez goli. Wielkie emocje i grad bramek w meczach w Ząbkowicach Śl., Mirkowie i Bielawie. Cztery gole Drożyńskiego.

Podcięte skrzydła Sokołów. Hit wschodniej grupy IV ligi na remis

Remis w Wielkiej Lipie oznaczał, że po szóstej kolejce mogło dojść do zmiany lidera. Warunek był jeden – swój mecz musiała wygrać choć jedna drużyna z dwójki Polonia-Stal Świdnica i Piast Nowa Ruda. Trudno powiedzieć czy presja związana z możliwością awansu na 1. miejsce w tabeli miała jakiś wpływ, ale obie drużyny swoje spotkania sromotnie przegrały. Solidarnie po 0:3.

Świdniczanie grali w Bardzie z Unią. Gole dla gospodarzy strzelali Mateusz Łaszczewski, Tomasz Zieliński i Łukasz Skowronek. Warto dodać, że w 72 minucie przy stanie 2:0 rzut karny dla gości obronił Piotr Gembara. Pechowym strzelcem okazał się Wojciech Szuba.

III liga. Pierwsza porażka Śląska II. Rezerwy Miedzi poszły za ciosem

Noworudziane natomiast polegli w Oławie w meczu z Moto-Jelczem. Choć mieli również swoje sytuacje, gospodarze okazali się znacznie bardziej konkretni. Bramki dla beniaminka strzelali Jakub Skorupa, Krzysztof Telatyński i Janusz Gancarczyk (w I połowie nie wykorzystał rzutu karnego).

Wiele działo się na stadionach w Bielawie, Mirkowie i Ząbkowicach Śl. Bielawianka podejmowała Orła Prusice i od 3 minuty przegrywała 0:1. Takim rezultatem zakończyła się I połowa spotkania. W 56 min. gospodarze rozpoczęli pościg, gdy wyrównał Patryk Drożyński. Siedem minut później ten sam zawodnik podwyższył na 2:1, w 68 min. skompletował hat-tricka, a w 74 min. strzelił swojego czwartek gola. A piątego dla gospodarzy, bo w międzyczasie na listę strzelców wpisał się Adam Bońkowski. Orzeł w 80 min. strzelił drugiego gola, ale to nie był koniec, bo w 94 min. rezultat meczu na 6:2 ustalił Bońkowski.

Szalony mecz oglądali kibice w Ząbkowicach Śląskich. Orzeł prowadził z Pogonią Pieszyce już 3:0 po golach Remigiusza Kowerki oraz dwóch Szymona Kuśnierza. Tymczasem goście w 10 minut (od 77 do 87 min. meczu) wyrównali na 3:3. Strzelali Adrian Jasiński i Jakub Stańko. Gospodarze jednak grali do końca. W 94 min. na 4:3 trafił Łukasz Maciejewski.

Siedem bramek padło również w Mirkowie gdzie, GKS podejmował Lechię Dzierżoniów. Prowadzenie w tym meczu zmieniało się kilka razy. Najpierw 1:0 prowadzili goście, później trzy razy jednobramkowe prowadzenie obejmowali mirkowianie. Końcówka i zwycięstwo należały jednak do Lechii, która w 82 min. strzeliła gola na 4:3. Dla gości trafiali Piotr Pietkiewicz, Elton, Dawid Domaradzki i Damian Uszczyk.

W Goszczu Wiwa, już pod wodzą nowego trenera, pokonała Polonię Trzebnica 3:1. Gole dla gospodarzy strzelali Filip Szczypkowski, Adrian Dąbrowski i Mateusz Żak.

W niedzielę LKS Bystrzyca podejmował Piasta Żerniki. Goście wygrali 3:0, a bramki strzelali Jakub Telatyński, Michał Szewczyk i Antonio Autonell Moll.