IV liga zachód 6 kolejka

IV liga zachód. Mecz kolejki dla AKS-u. Festiwal samobójczych goli

W meczu na szczycie AKS wygrał z Karkonoszami. Apis i Chrobry II z kompletem zwycięstw. Aż w dwóch spotkaniach o wynikach przesądziły gole samobójcze.

Były dwie, miała być jedna, nie będzie żadnej? Najdziwniejsza fuzja w historii

Apis i Chrobry II nie zwalniają tempa. Zespół z Jędrzychowic pokonał Odrę Ścinawa 3:0, choć tym razem na listę strzelców nie wpisał się najlepszy snajper IV ligi w regionie czyli Mateusz Baszak. Udanie zastąpili go Daniel Piechno, który zdobył dwa gole, oraz Kamil Kurianowicz. Głogowianie podejmowali zespół z Prochowic. Goście postawili ciężkie warunki, mieli swoje sytuacje, ale to gospodarze mieli lepiej nastawione celowniki. A konkretnie Dominik Piła i Wiktor Kobiela, który strzelił dwa gole, a głogowianie wygrali 3:0.

Apis i rezerwy Chrobrego mają komplet punktów na koncie, a jędrzychowianie prowadzą dzięki lepszej różnicy goli. Na trzecim miejscu umocnił się AKS Strzegom, który w meczu na szczycie (i w spotkaniu dwóch niepokonanych zespołów) pokonał Karkonosze Jelenia Góra 2:1. Gole padały w II połowie spotkania. Gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Damiana Bogacza w 49 min. spotkania. Wyrównał w 70 min. Bartosz Poszelężny, a zwycięskiego gola w 80 min. zaliczył Kamil Sadowski.

IV liga wschód. Trzy szalone mecze w kolejce. Cztery gole Drożyńskiego

W Jaworze w meczu beniaminków Kuźnia podejmowała Lotnika Jeżów Sudecki. Goście wygrali 3:0, a aż dwie bramki zdobyli po samobójczych „strzałach” zawodników gospodarzy. Jednego gola dodał Kamil Masel.

Gole samobójcze decydowały również o wyniku spotkania w Chocianowie, gdzie Stal grała ze Spartą Grębocice. Po 7 minutach goście prowadzili 2:0 po samobójach Dominika Wasieńki i Mirosława Kunza. Honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował Mateusz Bartuzel pod koniec spotkania.

Na wyjeździe, w Gryfowie Śląskim, wygrał również Orkan. I również 2:1. Bramki dla gości zdobyli Dariusz Tas i Kacper Skotarczak, dla Gryfa – Mariusz Malarowski, który dołączył do zespołu przed kilkoma dniami po tym, jak z rozgrywek okręgówki wycofała się Stella Lubomierz.

W Złotoryi Górnik zremisował 1:1 ze Spartą Rudna. Bramki strzelali Dawid Kufel i Paweł Hołówka.

W ostatnim meczu kolejki KS Legnickie Pole podejmował Orlę Wąsosz. Gospodarze prowadzili po 17 minutach już 3:0, ale goście jeszcze przed przerwą strzelili dwa gole. Po zmianie stron strzelał już tylko KS, który wygrał ostatecznie 5:2. Gole zdobyli: Marcin Wasilewski – 3, Mateusz Alwin i Adam Wasilewski oraz Hubert Kornicki i Dawid Makieła.