okręgówka Wrocław

Okręgówka Wrocław. Mecz na szczycie dla MKP. Czwarta wygrana z rzędu Orła

W hicie kolejki MKP lepsze od Mechanika. WKS i Orzeł nie zwalniają tempa i gonią lidera. Pierwszy punkt GKS-u.

Kolejne boisko zniszczone przez idiotę w samochodzie

Wydarzeniem kolejki był z pewnością mecz w Wołowie, gdzie spotkały się dwie drużyny z kompletem punktów. MKP wygrał z Mechanikiem Brzezina 2:0 po dwóch gola Krystiana Włodarczyka na zakończenie pierwszej połowy i otwarcie drugiej.

Mechanik przegrał, ale zachował 2. miejsce w tabeli. Ale dwie drużyny zrównały się z nim punktami. WKS Wierzbice miał ciężką przeprawę w Oleśnicy, ale ostatecznie wygrał 2:1. Goście objęli prowadzenie w 42 min. po bramce z rzutu karnego egzekwowanego przez Oleha Spirova. Pogoń wyrównała jeszcze przed przerwą po bramce Mateusza Jendrycy. Ostatniego gola strzelił Kacper Korcik, niestety trafił do własnej bramki i to goście wywieźli 3 punkty.

Trzy szalone mecze w kolejce. Cztery gole Drożyńskiego

Tempa nie zwalnia Orzeł Pawłowice, który w meczu z Czarnymi Jelcz-Laskowice odniósł czwarte zwycięstwo z rzędu. Tym razem było to 5:1. Po dwie bramki zdobyli Filip Olejniczak i Oskar Caliński, a jednego dołożył Cezary Wyglądacz. Trafienie dla gości zaliczył Patryk Jarosz.

Porażkę Czarnych wykorzystał beniaminek z Sułowa, który wygrał w Środzie Śląskiej. Barycz po 19 minutach prowadziła już 3:0 po golach Macieja Bachty, Wiktora Wiktorowicza i Jakuba Kazaneckiego. Polonia odpowiedziała w 3 minuty dwoma trafieniami w II połowie. Gole zdobyli Krzysztof Rożek oraz Mateusz Wójcik. Ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych, a konkretnie Krystiana Pasternaka.

Na zakończenie kolejki w niedzielę po południu Orzeł Marszowice rozbił Energetyka Siechnice 6:1.

W pozostałych meczach kolejki padły remisy. W Podgaju Olimpia podzieliła się punktami, po remisie 2:2, z GKS-em Kobierzyce. Dla gości był to pierwszy punkt w sezonie.

Wynik 1:1 padł w Malczycach, gdzie Odra grała z KS-em Żórawina. Bramki strzelali Bartłomiej Matyja oraz Mykola Dankov.

Tymczasem Parasol Wrocław bezbramkowo zremisował z Zachodem Sobótka.

• Polonia Środa Śląska – Barycz Sułów 2:4
  • Pogoń Oleśnica – WKS Wierzbice 1:2
  • Parasol Wrocław – Zachód Sobótka 0:0
  • Orzeł Pawłowice – Czarni Jelcz-Laskowice 5:1
  • Orzeł Marszowice – Energetyk Siechnice 6:1
  • Olimpia Podgaj – GKS Kobierzyce 2:2
  • Odra Malczyce – KS Żórawina 1:1
  • MKP Wołów – Mechanik Brzezina 2:0