Puchar Polski: Orzeł Pawłowice postraszył rezerwy Śląska Wrocław

W meczu 1/16 finału Pucharu Polski w strefie wrocławskiej Orzeł Pawłowice przegrał ze Śląskiem II Wrocław 1:3. Choć długo prowadził i był lepszy.

Błysk Melnyka w pucharowym meczu z Pogonią Oleśnica

Tym razem rezerwy Śląska zagrały bez zawodników z I drużyny. Trudno się dziwić, bowiem podopieczni Piotr Jawnego byli zdecydowanym faworytem meczu z występującym w okręgówce Orłem Pawłowice.

Początek spotkania jednak tego nie pokazał. To gospodarze byli lepsi i groźniejsi pod bramką wyżej notowanego rywala. W 20 min. czerwoną kartkę dostał Marcin Szpakowski (akcja ratunkowa), a chwilę później z rzutu wolnego Oskar Pietrzak wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Wyniki meczów okręgowych Pucharów Polski [WROCŁAW, LEGNICA, JELENIA G.]

Zapachniało sensacją, zwłaszcza że gospodarze mieli jeszcze inne sytuacje pod bramkowe. Z czasem jednak, mimo gry w osłabieniu, gracze rezerw WKS-u zaczęli przejmować inicjatywę i zagrać bramce gospodarzy. Dopięli swego w 41 min. po golu Grzegorza Kotowicza.

Na początku II połowy Orzeł miał jeszcze jedną świetną sytuację, ale potem to Śląsk zaczął przeważać. W ciągu trzech minut, od 68 do 71, rozstrzygnął losy spotkania. Najpierw Sebastian Bergier, a potem ponownie Kotowicz, i do 1/8 finału awansował faworyt.