okręgówka Wrocław

Okręgówka Wrocław. Orzeł szybuje w górę tabeli, pierwsza wygrana GKS-u

Szósta z rzędu wygrana MKP Wołów, piąta Orła Pawłowice i… pierwsza GKS-u Kobierzyce. Hat-trick Aleksandra Mulyka.

IV liga wschód. Hit dla Polonii-Stali, Piast nowym liderem. Horror w Trzebnicy

MKP Wołów nie zwalnia tempa. Lider wygrał szósty mecz w sezonie, tym razem skromnie, ale na trudnym terenie w Żórawinie. Gola na wagę trzech punktów strzelił Krystian Włodarczyk w 49 min. spotkania.

Mecz kolejki tym razem odbył się w Sobótce, gdzie Zachód podejmował Orła Pawłowice. Wrocławianie w środę zagrali bardzo dobry, mimo porażki, mecz w Pucharze Polski z III-ligowym Śląskiem Wrocław. Tym razem potwierdzili swoją niezłą formę w lidze, mimo że to gospodarze prowadzili od 44 min. po golu Piotra Sztabińskiego. Druga połowa należała jednak do gości, którzy w niespełna 20 minut strzelili cztery bramki. Trafiali: Cezary Wyglądacz, Maciej Szymkowiak – 2 i Krzysztof Różycki. Orzeł wygrał piąty mecz z rzędu i coraz mocniej zgłasza swoje aspiracje do czołowych lokat w lidze.

Aż 46 goli z karnych tylko w dwóch pucharowych meczach

Podobnie zresztą jak WKS Wierzbice, który bez problemów uporał się z Parasolem Wrocław. Podopieczni Grzegorza Podstawka wygrali 5:0, a na listę strzelców wpisali się Michał Ociesa, Marcel Jamrozowicz, Patryk Bartków, Andrii Havrylenko i Mateusz Kopernicki.

Ciekawe derby powiatu oławskiego oglądali kibice w Jelczu-Laskowicach, choć dla miejscowych fanów bez happy endu. Orzeł Marszowice wygrał z Czarnymi 4:1 po hat-tricku Aleksandra Mulyka i golu Łukasza Kucyniaka. Honorowe trafienie dla gospodarzy było autorstwa Radosława Florka.

Pierwsza wygraną w sezonie zanotował GKS Kobierzyce, który na własnym obiekcie pokonał beniaminka z Malczyc 3:1. Bramki strzelali Paweł Kostrzewa, Maciej Gędaj i Radosław Wiaderkiewicz oraz Piotr Janusz.

Jedyną drużyną bez wygranej w lidze pozostaje więc Energetyk Siechnice, który uległ u siebie Olimpii Podgaj 2:4.

Jedyny remis w sobotę padł w Środzie Śląskiej, gdzie Polonia podzieliła się punktami z Pogonią Oleśnica. Dla gospodarzy strzelił Bartosz Rybka, wyrównał Michał Hałapacz.

Po niedzielnym meczu na 2. miejsce w tabeli wskoczył Mechanik Brzezina, który pod dobrym meczu wygrał w Sułowie 3:2. Barycz prowadziła po golu Macieja Bachty, ale później Mechanik odpowiedział 3 golami. Trafiali Paweł Ujas i Kamil Pyzłowski, a Mariusz Niedbała zrobił to do własnej bramki. Wynik w 82 minucie ustalił Krystian Pasternak.

• Barycz Sułów – Mechanik Brzezina 2:3
  • KS Żórawina – MKP Wołów 0:1
  • GKS Kobierzyce – Odra Malczyce 3:1
  • Energetyk Siechnice – Olimpia Podgaj 2:4
  • Czarni Jelcz-Laskowice – Orzeł Marszowice 1:4
  • Zachód Sobótka – Orzeł Pawłowice 1:4
  • WKS Wierzbice – Parasol Wrocław 5:0
  • Polonia Środa Śląska – Pogoń Oleśnica 1:1