Śląsk II Wrocław - Ślęza Wroclaw

Derby Wrocławia dla Ślęzy. Wzmocnione rezerwy Śląska mocno rozczarowały

W derbowym meczu na szczycie III ligi Ślęza Wrocław wygrała przy Oporowskiej ze Śląskiem II Wrocław 3:1.

OPP Wrocław. Rewelacyjny Błysk zagra ze Śląskiem II [LOSOWANIE]

Pierwsza drużyna Śląska grała już w piątek, więc trener Piotr Jawny mógł skorzystać z zawodników I zespołu. I tak też zrobił. Na murawę przy Oporowskiej wybiegli Daniel Kajzer, Kamil Dankowski, Mariusz Pawelec, Piotr Celeban, Mateusz Hołownia, Damian Gąska oraz Daniel Szczepan.

Kto myślał, że defensywa WKS-u – w całości składająca się z zawodników z bezpośredniego zaplecza I drużyny – będzie nie do przejścia, szybko został sprowadzony na ziemię. Już w 3 min. goście wykorzystali błąd obrony, a do siatki gospodarzy trafił Maciej Matusik, były zawodnik rezerw Śląska.

Frekwencja we Wrocławiu i Lubinie. Śląsk powalczy o rekord, Zagłębie o uniknięcie blamażu

Ślęza poszła za ciosem i w 14 min. było już 0:2. Goście w dwójkę rozmontowali defensywę Śląska, a gola zdobył Mateusz Stempin. Najgorsze – z perspektywy kibiców WKS-u – było jednak to, że podopieczni Piotra Jawnego nawet po stracie drugiego gola nie byli wstanie wiele wskórać. Pod koniec I połowy osiągnęli co prawda przewagę, ale niewiele z niej wynikało. Co więcej, to goście byli pod bramką Kajzera groźniejsi.

Druga połowa wcale nie była lepsza. W 58 min. Szymon Lewkot strzałem głową podwyższył wynik na 3:0 dla gości. Trzy minuty później w końcu przełamali się gospodarze. Daniel Szczepan wykorzystał rzut karny i zrobiło się 1:3.

Kto liczył na to, że właśnie teraz Śląsk pójdzie za ciosem srogo się rozczarował. „Niemoc” – to chyba najlepsze słowo, którym można opisać postawę gospodarzy. Goście prezentowali się bardzo dobrze, więc można to poniekąd zrozumieć. Ale tego, że nie było po zawodnikach Śląska widać wielkiej chęci, już zrozumieć nie sposób.

III-ligowe derby Wrocławia dla Ślęzy i trzeba przyznać, że to wygrana jak najbardziej zasłużona.