III liga sezon 2019/20

III liga. Derby dla Ślęzy, ale Śląsk II utrzymał fotel lidera. Emocje w Żmigrodzie

W derbach Wrocławia Ślęza wygrała ze Śląskiem II, ale WKS utrzymał fotel lidera. Swój mecz wygrały również rezerwy Miedzi. Remis po dramatycznym meczu w Żmigrodzie. Porażka Foto-Higieny w Kluczborku.

Derby dla Ślęzy. Wzmocnione rezerwy Śląska mocno rozczarowały

Wydarzeniem kolejki były derby Wrocławia, w których Śląsk II podejmował przy Oporowskiej Ślęzę Wrocław. Goście zagrali bardzo dobry mecz i pokonali wzmocnionego wieloma zawodnikami z kadry pierwszego zespołu rywala zza między 3:1. Więcej o tym spotkaniu można przeczytać po linkiem powyżej. Mimo porażki Śląsk II utrzymał fotel lidera, bowiem swoje mecze przegrali Ruch Zdzieszowice i Pniówek Pawłowice Śl.

Dużo emocji było również w drugim meczu, w którym spotkały się dwa zespołu z Dolnego Śląska. Piast Żmigród po 18 minutach prowadził u siebie po dwóch golach Grzegorza Mazurka. Gospodarze zaczęli strzelanie, ale goście zakończyli. Najpierw z rzutu trafił Błażej Czuban (85 minucie), a w doliczonym czasie gry wyrównał Bartosz Białek.

Frekwencja we Wrocławiu i Lubinie. Śląsk o rekord, Zagłębie o uniknięcie blamażu

Rezerwy Miedzi Legnica wygrały tymczasem 2:0 z LZS-em Starowice Dolne. Gole dla legniczan zdobyli Hubert Antkowiak i Wojciech Łobodziński.

Na zakończenie sobotnich meczów Foto-Higiena gościła w Kluczborku. Gacianie objęli prowadzenie w 17 min. po bramce Michała Bartkowiaka, którą wypracował Paweł Bujakiewicz. Jeszcze jednak przed przerwą gospodarze wyszli na prowadzenie, a niedługo po zmianie stron ustalili wynik na 3:1.