IV liga wschód 9 kolejka

IV liga wschód. Pierwsza wygrana Polonii Trzebnica, przełamanie Orła Prusice

Pierwsza wygrana Polonii Trzebnica, przełamanie Orła Prusice. Duże emocje w Dzierżoniowie. Polonia-Stal nowym liderem.

Derby Wrocławia dla Ślęzy. Wzmocnione rezerwy Śląska mocno rozczarowały

Stawka w górnej połowie tabeli jest niezwykle wyrównana, a to powoduje, że niemal co kolejkę mamy przetasowania w czołówce, w tym na fotelu lidera. Po sobotnich meczach we wschodniej grupie IV ligi na czele ligi znów był Sokoła Wielka Lipa, który wygrał w Pieszycach z Pogonią 3:0. Bramki zdobywali Michał Wróbel, Adrian Łakomski i Artur Kierat.

Podopieczni Marcina Foltyna z pozycji lidera cieszyli się tylko do niedzieli. Na zakończenie kolejki Polonia-Stal wygrała z Bielawianką 3:0 i to ona teraz lideruje stawce. Więcej o meczu w Świdnicy można przeczytać w linku poniżej.

Polonia-Stal wygrywa z Bielawianką i jest nowym liderem

Zespół z Wielkiej Lipy wskoczył na 2. miejsce dzięki remisom drużyn z Nowej Rudy i Oławy. Piast zremisował z Wiwą Goszcz 1:1. Goście prowadzili od 49 min. po bramce z rzutu karnego Flipa Szczypkowskiego. Wyrównał pod konic meczu Wojciech Rzeczycki. Moto Jelcz zremisował również 1:1, tyle że w wyjazdowym spotkaniu w Mirkowie.

To była bardzo sobota dla drużyn z powiatu trzebnickiego. Polonia Trzebnica wygrała po raz pierwszy w sezonie i opuściła czerwoną latarnię w tabeli. Podopieczni Jacka Imianowskiego pokonali Sokoła Marcinkowice 3:1. Już w 30 sekundzie gola strzelił Przemysław Stasiak. Tuż przed przerwą Daniel Łuczak podwyższył wynik meczu, a w 65 min. trafił na 3:0. Kwadrans przed końcem spotkania goście strzelili honorową bramkę autorstwa Jarosława Wejerowskiego.

Serię porażek z rzędu przerwał również Orzeł Prusice, który wygrał z beniaminkiem z Bystrzycy Górnej 5:2.

Emocji nie brakowało również w Dzierżoniowie, gdzie Lechia podejmowała Orła Ząbkowice Śląskie. Goście do przerwy prowadzili 2:0, ale w 75 min. to Lechia wyszła na prowadzenie 3:2. Ale minutę później znów był remis 3:3. Gole strzelali Dawid Ziółkowski, Patryk Chrapek i Elton oraz Szymon Kuśnierz – 2 i Mateusz Miazga (gol samobójczy).

Tymczasem Piast Żerniki dość niespodziewanie uległ Unii Bardo 1:2. Gospodarze od 8 min. grali w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Miłosza Taranka. Jednak niedługo potem prowadzili po bramce Antonio. Wyrównał Dawid Kuriata, a wynik meczu ustalił Artur Łuczkiewicz, który trafił do własnej bramki. Gospodarze mieli po meczu duże pretensji do arbitra, których – ich zdaniem – skrzywdził Piasta swoimi decyzjami.