IV liga zachód 9 kolejka

IV liga zachód. Apis i Chrobry II znaleźli pogromców. Został tylko AKS

Apis i Chrobry II przegrali po raz pierwszy w sezonie. Liderem i jedyną niepokonaną drużyną został AKS. Dramatyczny mecz w Prochowicach.

Pierwsza wygrana Polonii Trzebnica, przełamanie Orła Prusice

W sobotę rozegrano pięć meczów w zachodniej grupie IV ligi. W komplecie zagrała czołowa trójka, która przewodziła stawce z 22 punktami na koncie. Trójka, która była dotąd niepokonana. To już jednak przeszłość, bowiem dwie drużyny – z Jędrzychowic i Głogowa – znalazły pogromców. Apis przegrał w Grębocicach ze Spartą 1:2, choć objął prowadzenie w 59 min. po trafieniu Daniela Piechno. W 77 min. wyrównał Patryk Kubiak, a zwycięskiego gola dla gospodarzy strzelił w 91 min. Mateusz Dobrakowski.

Chrobry II tymczasem przegrał w Jeleniej Górze. Karkonosze potwierdziły, że na własnym boisko są niezwykle groźne. Gole strzelali Bartosz Poszelężny, Oskar Giziński i Maciej Gargas.

Derby dla Ślęzy, ale Śląsk II utrzymał fotel lidera. Emocje w Żmigrodzie

Tym samym jedyną niepokonaną drużyną, i samodzielnym liderem, został AKS Strzegom. Podopieczni Roberta Bubnowicza nie pozostali w Wąsoszu watpliwości, kto jest lepszy. Strzegomianie pokonali Orlę 5:0, a łupem bramkowym podzielili się Kamil Sadowski, Szymon Cukier – 2 oraz Marcin Morawski – 2.

Znacznie bardziej wyrównane były dwa pozostałe sobotnie spotkania. Prochowiczanka podejmowała KS Legnickie Pole. Na gola z rzutu karnego Adama Wasilewskiego szybko odpowiedział Japończyk Shoma Deguchi, ale po chwili znów prowadzili goście po trafieniu Marcina Wasilewskiego. Niedługo po zmianie stron rezultat podwyższył Łukasz Kozłowski, a gospodarze odpowiedzieli tylko kontaktowym trafieniem Rafała Szumańskiego.

Tymczasem w Chocianowie Stal podejmowała Górnika Złotoryja. Tutaj również goli nie brakowało, a spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. Bramki: Mateusz Otocki, Mateusz Bartuzel oraz Adrian Krzeszowiec i Mateusz Poprada.

W niedzielę odbyły się trzy mecze. W Szczedrzykowicach Orkan przegrał z Lotnikiem Jeżów Sudecki po bramce Szymona Szeligi.

Tymczasem w Ścinawie Odra podejmowała Kuźnię Jawor. Gospodarze do 90 minuty prowadzili po trafieniu Dawida Sety. W ostatniej minucie meczu wyrównał Bartłomiej Pastuła.

Na zakończenie kolejki Sparta Rudna rozbiła Gryfa Gryfów Śląski 5:1. Ale to goście prowadzili po bramce Mariusza Malarowskiego. Wyrównał w 44 min. Łukasz Ostrowski, a po przerwie strzelali jeszcze Łukasz Stachów, ponownie Ostrowski, Mateusz Kochman – 2.