III liga sezon 2019/20

III liga. Kiepska kolejka dolnośląskich drużyn. Wygrały tylko rezerwy Śląska

Tylko Śląsk II Wrocław wygrał w 13. kolejce III ligi. Ślęza, Piast i Zagłębie zremisowały swoje mecze. Foto-Higiena i Miedź II przegrały, choć legniczanie prowadzili już 3:1.

Prowadzili 3:1 do przerwy, ostatecznie przegrali 3:5. Trzy gole stracili po karnych

W niedzielę swój mecz rozegrał Śląsk II Wrocław, który grał na ciężkim terenie we Zielonej Górze. Podopieczni Piotr Jawnego wygrali 3:2 i utrzymali się na drugim miejscu w ligowej tabeli, mając tyle samo punktów co lider ze Zdzieszowic. Bramki dla WKS-u w meczu z Lechią strzelali Sebastian Bergier, Mateusz Młynarczyk oraz Przemysław Bargiel.

Z pewnością największe emocje w tej kolejce przeżywali kibice Miedzi II. Legniczanie prowadzili w Bielsku-Białej z Rekordem 3:1 do przerwy. Ostatecznie przegrali 3:5, trzy ostatnie gole tracąc z rzutów karnych. Więcej o tym meczu pod likiem powyżej.

Koniec serii MKP. Wierzbice wygrywają w Wołowie i są nowym liderem

W meczu Ślęzy Wrocław z Piastem Żmigród padł bezbramkowy remis. Żółto-czerwoni chcieli się po dwóch ligowych porażkach przełamać w meczu z lokalnym rywalem, ale na chęciach się skończyło. Gospodarze mieli przewagę, ale zagrali – nie po raz pierwszy zresztą – nieskutecznie. Dla żmigrodzian jeden punkt z pewnością jest cenny, ale zbytnio nie poprawił kiepskiej sytuacji podopieczny Ediego Andradiny w tabeli.

Remisem zakończył się również meczu Zagłębia II Lubin ze Stalą Brzeg. Gospodarze prowadzili od 79 min. po golu Błażeja Czubana. Miedziowi jednak nie dowieźli wygranej do końca. W 90 min. wyrównał Dominik Wejerowski.

W meczu dwóch drużyn z górnej połowy tabeli Foto-Higiena nadspodziewanie łatwo uległa Gwarkowi Tarnowskie Góry 0:3.