II grupa A klasa Wrocław

Gdzie Burza z Błyskiem się biją, tam Bór korzysta. Zacięta końcówka jesieni w A klasie

W hicie 11. kolejki II grupy wrocławskiej A klasy Błysk Kuźniczysko wygrał w Godzieszowej. Porażkę lidera wykorzystał Bór Oborniki Śląskie, który zajął jego miejsce.

Na starcie ligi beniaminek został w blokach. Teraz Górnik goni ligową czołówkę

O tym, że rywalizacja w II grupie wrocławskiej A klasy będzie ciekawa i zacięta pisałem przed sezonem. Boiskowa rzeczywistość realizuje ten scenariusz w stu procentach. Wielkie emocje kibice przeżywali w ostatniej kolejce, w której lider z Godzieszowej podejmował 3. w tabeli zespół z Kuźniczyska.

Burza przystępowała do meczu z Błyskiem z 10 zwycięstwami w 10 meczach. I długo wydawało się, że po 11. kolejce dopisze do swojego stanu posiadania kolejne trzy punkty. Przez godzinę gry prowadził bowiem 2:0 po bramkach Dominika Maziarza i Adama Ratajczaka.

Hit dla Polonii-Stali. II połowa opóźniona przez wybryk pseudokibiców

Ostatnie pół godziny to jednak koncert gry przyjezdnych. Najpierw kontaktowego gola zdobył Grzegorz Kazimierowicz, a następnie dwa razu trafił Rafał Serwa. W doliczonym czasie na 4:2 strzelił Kacper Leszczyński.

Porażkę lidera wykorzystał Bór Oborniki Śląskie. Choć wygrana podopiecznych Krystiana Januszewskiego w Pasikurowicach nie przyszła łatwo. Iskra prowadziła już 2:0 po golach Wojciecha Dubasa i Piotra Rudzińskiego. Po przerwie goście doprowadzili do remisu po bramkach Krzysztofa Ulatowskiego i Jakuba Pelweckiego, ale po chwili Dubas ponownie wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Końcówka należała jednak do przyjezdnych, a zwłaszcza do Kamila Ramiączka. Napastnik, który pojawił na murawie w przerwie, w ciągu 20 minut (od 73 do 93) ustrzelił hat-tricka. Jedną bramkę Marcin Waliszczak i goście ostatecznie po ciężkim boju wygrali 6:3.

Po 11. kolejkach Bór (10 wygranych i jeden remis na koncie) wskoczył na fotel lidera. Wyprzedza o jedno oczko Burzę Godzieszowa i o 3 Błysk Kuźniczysko. Blisko czołówki jest jeszcze KS Łozina, która traci do lidera 6 punktów.

Do końca rundy zostały jeszcze dwie kolejki. W ostatniej dojdzie do hitowego starcia w Godzieszowej, w którym Burza podejmie Bór.