okręgówka Wrocław

Lider i wicelider remisują swoje mecze. Mechanik wygrywa derby z Polonią i wskakuje na 2, miejsce. Trwa seria Baryczy. Czarni demolują Energetyka – po cztery gole Florka i Szczebelskiego.

Niewiarygodna końcówka w Oleśnicy! Pogoń wygrywa z Odrą

To miał być mecz kolejki i z pewnością kibice, którzy wybrali się w sobotę na stadion w Wołowie nie żałowali. MKP podejmował Pogoń, która miała na koncie cztery wygrane z rzędu. I długo wydawało się, że oleśniczanie mogą odnieść kolejne zwycięstwo. Goście prowadzili w 9 min. już 2:0 po golach Filipa Balcerzaka i Adriana Miodka. Kontaktowego gola dla gospodarzy strzelił Kamil Żbik, ale Mateusz Jendryca tuż przed przerwą podwyższył prowadzenie gości. Druga połowa należała do lidera, który po bramkach Kamila Miłkowskiego i Szymona Czyżowicza (w 87 min.) zdołał wyrównać.

Zremisował również wicelider z Wierzbic, który dość sensacyjnie podzielił się punktami na wyjeździe z KS-em Żórawina. Goście prowadzili po 18 minutach 2:0 po bramkach Oleha Spirova i Mateusza Fedyny. W 20 min. Dawid Błachut zmniejszył rozmiary porażki już w 20 min., a 84 min. ten sam zawodnik doprowadził do remisu.

Dolnośląscy mistrzowie Europy polecą do USA. Zagrają z gospodarzami

Potknięcie WKS-u wykorzystał Mechanik Brzezina, który w derbach powiatu pokonał Polonię Środa Śląska 4:2. Gospodarze prowadzili po bramce Łukasza Deneki, ale po zmianie stron to średzianie wyszli na prowadzenie po trafieniach Krzysztofa Rożka i Kamila Liberka. Końcówka w wykonaniu Mechanika była piorunująca – między 78 a 90 minutą gospodarze strzelili 3 gole (Mateusz Wojtyło – 2 i Paweł Ujas). Warto dodać, że bramki te padły, gdy goście grali w dziewiątkę, a gospodarze w dziesiątkę.

Tuż za podium jest beniaminek z Sułowa, który wygrał po raz siódmy z rzędu. Tym razem 2:1 na wyjeździe z Orłem Marszowice. Gole strzelali Patryk Dobrzański oraz Maciej Bachta i Adrian Puchała.

Przed tygodniem po serii sześciu porażek z rzędu wygrał Zachód Sobótka. Tym razem podopieczni Ernesta Balickiego poszli za ciosem i wygrali w Kobierzycach 5:2. Dal GKS-u strzelali Michał Zemfler i Piotr Kozłowski, a dla goście Piotr Mrowiec – 2, Kamil Lupa – 2 i Ernest Balicki (piękny gola z rzutu wolnego).

To była udana kolejka dla gości, którzy oprócz trzech remisów, wygrali wszystkie mecze. Ostre strzelania urządzili sobie w Siechnicach piłkarze Czarnych Jelcz Laskowice. Co prawda do przerwy był remis, ale w drugiej połowie goście strzelili 8 goli tracąc tylko jedną. Dla siechniczan strzelali Paweł Szymiczek i Kacper Stańko. Po cztery gole dla Czarnych zdobyli Radosław Florek i Patryk Szczebelski, a jedno trafienie dołożył Łukasz Grzelak.

Ciekawy mecz oglądali kibice w Malczycach, gdzie Odra zremisowała z Parasolem Wrocław 2:2. Wszystkie gole padły po przerwie. Na listę strzelców wpisali się: Tomasz Król i Paweł Strożek oraz Rafał Świerc i Kacper Martyniak.

W jedynym niedzielnym meczu Olimpia Podgaj uległa na własnym stadionie Orłowi Pawłowice 2:6.

• Energetyk Siechnice – Czarni Jelcz-Laskowice 2:9

2 thoughts on “Okręgówka Wrocław. Derby dla Mechanika, remisy MKP i WKS-u. Czarni demolują rywala”