IV liga zachód 16 kolejka

IV liga zachód. Twierdza Jelenia Góra. AKS liderem po jesieni

AKS, Karkonosze i Chrobry II – oto czołówka po rundzie jesiennej. Mecz Apis – KS przełożony na wiosnę. Jarosław Pedryc zrezygnował z funkcji trenera Prochowiczanki.

Jarosław Pedryc żegna się z Prochowiczanką

W ostatniej jesiennej kolejce (pierwszej kolejce rundy rewanżowej) na fotel lidera wrócił AKS Strzegom. Podopieczni Roberta Bubnowicza nie mieli większych problemów z pokonaniem Gryfa Gryfów Śl. Bramki zdobyli Marcin Morawski – 2, Wojciech Durajczyk i Damian Migalski. Liderowanie AKS- nie byłoby jednak możliwe, gdyby nie wpadka Chrobrego Głogów i przełożony mecz Apisu Jędrzychowice, który spotkanie 16. kolejki z Legnickim Polem rozegra w marcu. Tymczasem głogowianie zremisowali 1:1 z Kuźnią Jawor. Goście objęli prowadzenie po strzale Przemysława Siudaka pod koniec I połowy, goście wyrównali na początku II połowy. Do bramki trafił Seweryn Suchecki.

Wiceliderem przed przerwą zimową zostały Karkonosze, które wygrały komplet ośmiu meczów na własnym stadionie. W sobotę zdobyć jeleniogórskiej twierdzy nie dał rady Orkan Szczedrzykowice, który przegrał 1:2. Dla gospodarzy strzelali Robert Lekszycki i Oskar Giziński, a dla gości – Jarosław Gambal.

Koniec serii lidera, derby dla Sokoła. Dzierżoniów znów zdobyty

Ostre strzelanie urządzili sobie zawodnicy Sparty Rudna i Prochowiczanki. Mecz tych drużyn zakończył się wynikiem 7:3. Był to ostatni mecz w roli trenera gości Jarosława Pedryca, który po spotkaniu zrezygnował z tej funkcji. Więcej o sytuacji w Prochowiczance pod linkiem powyżej. Gole w meczu w Rudnej strzelali: Jakub Dobek – 2, Łukasz Ostrowski, Paweł Hołówka – 2, Kamil Olszewski, a Dawid Ziembicki trafił do własnej bramki, a dla gości – Tomasz Wojciechowski – 2 i Dawid Waksmundzki.

Górnik Złotoryja pewnie wygrał z Lotnikiem Jeżów Sudecki 4:0, choć na bramki trzeba było czekać do II połowy. Na listę strzelców wpisali się Tomasz Kociszewski, Mateusz Dudzic – 2 oraz Maciej Grzyb.

Odra Ścinawa była jedyną drużyną w tej kolejce, która wygrała na wyjeździe. Podopieczni Tomasza Wołocha zdobyli trzy punkty w Grębociach, a jedynego gola meczu strzelił Patryk Obiała.

Tymczasem w Chocianowie Stal podzieliła się punktami z Orlą Wąsosz. Gospodarze prowadzili po bramce Piotr Kasiński, na którego odpowiedział w ostatniej minucie I połowy Hubert Kornicki.