Kluby wrocławskiej klasy A w internecie (RANKING)

Parasol Wrocław, Energetyk Siechnice, Olimpia Oleśnica, Polonia Wrocław, FC Academy Wrocław – te kluby wrocławskiej klasy A najlepiej radzą sobie w internecie. Oto kolejna część naszego raportu “Ranking Klubów w Internecie”.

 

RANKING KLUBÓW OD EKSTRAKLASY DO OKRĘGÓWKI

Zgodnie z zapowiedzią, sprawdziliśmy jak w internecie – zazwyczaj na stronach klubowych i na fanpage’ach – radzą sobie kluby z niższych lig. Ze względu na fakt, że w klasach A i B są setki drużyn, będziemy je brać pod lupę regionami.

 

Na pierwszy ogień poszła wrocławska A klasa. W czterech grupach grają 56 drużyny. Sprawdziliśmy 53 z nich, bowiem trzy to drugie drużyny klubów występujących w wyższych klasach. Jedna – Złotniki Wrocław – wycofały się z rozgrywek, ale na jej licencji zagra na wiosnę Academy Wrocław, która jesienią grała w B klasie. Uwzględniliśmy ją jednak w zestawieniu drużyn A-klasowych.

Sparingi przed rundą wiosenną do I ligi do klasy B

Tym razem, inaczej niż w przypadku naszego rankingu obejmującego kluby od ekstraklasy do okręgówki, nie ocenialiśmy działalności klubów w sieci tak szczegółowo. A co za tym idzie, również nie zostały one sklasyfikowane na poszczególnych miejscach. Co nie znaczy, że nie przyjrzeliśmy się stronom i fanpage’om bardzo dokładnie. Zostały one pogrupowane w pięciu kategoriach.

 

Oceniając poszczególne strony, pod uwagę braliśmy przede wszystkim jak często są aktualizowane, czy zawierają zdjęcia i multimedia, szatę graficzną oraz funkcjonalność. Podobnie ocenialiśmy fanpage drużyn.

 

Te kluby rządzą w sieci

Fajna, aktualizowana na bieżąco strona, na której można znaleźć również multimedia. Dodatkowo żywy fanpage, dzięki czemu każdy może być na bieżąco z tym, co się dzieje w klubie.

 

Jest dobrze, ale… może być lepiej

To samo co wyżej, tylko rzadziej i nieco gorzej…

 

Raz lepiej, raz gorzej

Albo fajna strona, ale kiepski fanpage. Albo na odwrót – porządny fanpage, ale kiepska strona. Coś się dzieje, ale jeszcze dużo do zrobienia. Uwzględniliśmy tutaj również kilka najlepszych fanpage’ów drużyn, które nie mają strony internetowej.

 

Lepsze to niż nic

Strony bez mediów społecznościowych, albo same fanpage bez stron klubowych. To częste rozwiązanie w niższych ligach. Niestety, niektóre z nich słabo aktualizowane. Ale lepsze to niż nic.

 

Cicho wszędzie, głucho wszędzie

Nazwa mówi sama za siebie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.