Connect with us

A klasa

Kluby wrocławskiej klasy A w internecie (RANKING)

Published

on

Kluby wrocławskiej klasy A w internecie

Parasol Wrocław, Energetyk Siechnice, Olimpia Oleśnica, Polonia Wrocław, FC Academy Wrocław – te kluby wrocławskiej klasy A najlepiej radzą sobie w internecie. Oto kolejna część naszego raportu “Ranking Klubów w Internecie”.

 

RANKING KLUBÓW OD EKSTRAKLASY DO OKRĘGÓWKI

Zgodnie z zapowiedzią, sprawdziliśmy jak w internecie – zazwyczaj na stronach klubowych i na fanpage’ach – radzą sobie kluby z niższych lig. Ze względu na fakt, że w klasach A i B są setki drużyn, będziemy je brać pod lupę regionami.

 

Na pierwszy ogień poszła wrocławska A klasa. W czterech grupach grają 56 drużyny. Sprawdziliśmy 53 z nich, bowiem trzy to drugie drużyny klubów występujących w wyższych klasach. Jedna – Złotniki Wrocław – wycofały się z rozgrywek, ale na jej licencji zagra na wiosnę Academy Wrocław, która jesienią grała w B klasie. Uwzględniliśmy ją jednak w zestawieniu drużyn A-klasowych.

Sparingi przed rundą wiosenną do I ligi do klasy B

Tym razem, inaczej niż w przypadku naszego rankingu obejmującego kluby od ekstraklasy do okręgówki, nie ocenialiśmy działalności klubów w sieci tak szczegółowo. A co za tym idzie, również nie zostały one sklasyfikowane na poszczególnych miejscach. Co nie znaczy, że nie przyjrzeliśmy się stronom i fanpage’om bardzo dokładnie. Zostały one pogrupowane w pięciu kategoriach.

 

Oceniając poszczególne strony, pod uwagę braliśmy przede wszystkim jak często są aktualizowane, czy zawierają zdjęcia i multimedia, szatę graficzną oraz funkcjonalność. Podobnie ocenialiśmy fanpage drużyn.

 

Te kluby rządzą w sieci

Fajna, aktualizowana na bieżąco strona, na której można znaleźć również multimedia. Dodatkowo żywy fanpage, dzięki czemu każdy może być na bieżąco z tym, co się dzieje w klubie.

 

Jest dobrze, ale… może być lepiej

To samo co wyżej, tylko rzadziej i nieco gorzej…

 

Raz lepiej, raz gorzej

Albo fajna strona, ale kiepski fanpage. Albo na odwrót – porządny fanpage, ale kiepska strona. Coś się dzieje, ale jeszcze dużo do zrobienia. Uwzględniliśmy tutaj również kilka najlepszych fanpage’ów drużyn, które nie mają strony internetowej.

 

Lepsze to niż nic

Strony bez mediów społecznościowych, albo same fanpage bez stron klubowych. To częste rozwiązanie w niższych ligach. Niestety, niektóre z nich słabo aktualizowane. Ale lepsze to niż nic.

 

Cicho wszędzie, głucho wszędzie

Nazwa mówi sama za siebie.

 

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

IV liga

Dwa zespoły – z IV ligi oraz A klasy – szukają rywali

Published

on

sparinpartnerzy poszukiwani

IV-ligowy Górnik Złotoryja oraz Kwarcyt Jegłowa zespół z wrocławskiej klasy A szukają sparingpartnera na 19 lutego.

 

Dwie dolnośląskie drużyny szukają sparingpartnerów [AKTUALIZACJA]

Górnik Złotoryja, zespół z zachodniej grupy IV ligi, poszukuje sparingpartnera na 19 lutego. – Posiadamy zarezerwowane boisko na sztucznej płycie w Lubinie na godzinę 11. W razie zainteresowania prosimy o kontakt z trenerem Krzysztofem Kaliciakiem pod nr tel. 534 140 918 – informuje Górnik.

 

A-klasowy Kwarcyt Jegłowa również szuka sparingpartnera na 19 lutego. Zespół ma zarezerwowane boisko ze sztuczną murawą w Siechnicach na godzine 13. – Chętnych zapraszamy pod numerem 509 950 364 lub kontakt poprzez Facebook – informuje Kwarcyt.

 

Continue Reading

A klasa

Zmiana trenera A-klasowej Polonii. Cel to awans do “piątki”

Published

on

„Kosa” kończy z graniem, teraz będzie tylko trenerem

Zmiana trenera A-klasowej Polonii Miłoszyce. Zespół objął Piotr Józefkiewicz, który zastąpił Marcina Koselskiego. Ten wspomoże drużynę na boisku.

 

Sparingi dolnośląskich drużyn. Wyniki z weekendu [27-29.01.]

Pochodzący z Brzegu 32-letni Piotr Józefkiewicz nie jest na Dolnym Śląsku postacią anonimową, bowiem w sezonie 2018/19 występował w Foto-Higienie Gać. Ponadto grał m.in. w takich zespołach Start Namysłów, Stal Brzeg czy LZS Starowice Dolne.

 

Jako trener potwierdził takie zespoły jak LZS Kościerzyce, Stal II Brzeg, był asystentem trenera Stali Brzeg, a ostatnio trenował B-klasowy LZS Kruszyna Prędocin. – W 11 spotkaniach drużyna naszego nowego trenera wygrała aż 9 razy, nie remisując ani razu i ponosząc tylko 2 porażki. Trener Józefkiewicz zostawił opolską drużynę na 2 miejscu w IV grupie opolskiej B klasy – informuje Polonia na swoim facebookowym profilu.

 

Trener Józefkiewicz, którego celem jest powrót Polonii do czołowej piątki III grupy A klasy (obecnie jest na miejscu 9.), zastąpił Marcina Koselskiego. Prowadził on Polonię od 24 września, ale teraz wraca na boisko, by wspomóc kolegów na murawie.

 

Fot. Polonia Miłoszyce facebook

 

Continue Reading

Okręgówka

Dwie dolnośląskie drużyny szukają sparingpartnerów [AKTUALIZACJA]

Published

on

sparinpartnerzy poszukiwani

Dwie dolnośląskie drużyny – Zdrój Jedlina-Zdrój oraz Wilki Różana – szukają sparingpartnerów.

 

Sparingi dolnośląskich drużyn. Wyniki z weekendu [27-29.01.]

Zdrój Jedlina-Zdrój to wicelider wałbrzyskiej okręgówki. Zdrój szuka sparingpartnera na najbliższy weekend, 4/5 lutego. – Dysponujemy boiskiem ze sztuczną nawierzchnią w Strzegomiu. Kontakt z trenerem Kamilem Jasińskim pod numerem telefonu 796 239 372 – informuje klub. Aktualizacja – sparingpartner został już znaleziony. 

 

Tymczasem Wilki Różana, czołowa drużyna z legnickiej A klasy, szuka sparingpartnera na 12 lutego. – Mamy rezerwację boiska na 14, sztuczne boisko w Środzie Śląskiej – informują Wilki. Kontakt pod nr tel. 669 953 908.

Continue Reading

A klasa

Bramkostrzelny pomocnik wraca do wicelidera legnickiej A klasy

Published

on

Wojciech Smyk

22-letni pomocnik Wojciech Smyk wraca do Bazaltu Piotrowice po półrocznej przygodzie w Parku Targoszyn.

 

Doświadczony pomocnik zawodnikiem Miedzi Legnica

Wojciech Smyk jest wychowankiem Javorii Jawor, z której trafił do Kuźni Jawor (obecnie Jaworzanka), w której stawiał pierwsze kroki w seniorskiej piłce. Wiosną 2019 roku dołączył do drużyny seniorów Bazaltu Piotrowice. – Od początku przygody z naszym klubem, Wojtek był zawodnikiem podstawowego składu występując zazwyczaj w środku pomocy. Łącznie rozegrał w naszym klubie 77 meczów ligowych, w których strzelił 31 goli i zanotował 26 asyst – informuje Bazalt na swoim facebookowym profilu.

 

Rundę jesienną 22-latek spędził w Parku Targoszyn, który podobnie jak zespół z Piotrowic, występuje w grupie II legnickiej A klasy.

Bazalt po rundzie jesiennej zajmuje 2. miejsce w tabeli. Do lidera – Błękitnych Kościelec – traci 9 punktów.

 

fot. Bazalt Piotrowice facebook

Continue Reading

A klasa

Dwie drużyny poszukują sparingpartnerów [AKTUALIZACJA]

Published

on

sparinpartnerzy poszukiwani

Dwie drużyny – juniorzy Ślęzy Wrocław oraz LKS Krzyżanowice – szukają sparingpartnerów.

 

Hiszpańska Galicja gospodarzem mistrzostw UEFA Region’s Cup

Ślęzy Wrocław U19 szuka rywali w dwóch terminach – 4/5 lutego oraz 26 lutego. Drużyna posiada boisko. Kontakt pod nr tel. 696 447 028.

Tymczasem A-klasowy LKS Krzyżanowice poszukuje sparingpartnera na 12 lutego. Aktualizacja – rywal został już znaleziony.

Continue Reading

A klasa

Zespół z wrocławskiej A klasy zaprasza na treningi

Published

on

Świteź Wiązów, drużyna z wrocławskiej A klasy, zaprasza zawodników chętnych do spróbowania swoich sił na tym poziomie rozgrywkowym.

 

Ze Śląska Wrocław do IV ligi… w Hiszpanii

Dołącz do drużyny Świtezi Wiązów. Zapraszamy na treningi w każdy wtorek i czwartek – zachęca klub z Wiązowa. Zainteresowani grą w A klasie zawodnicy mogą kontaktować się pod nr tel. 667 003 575 (trener), 572 287 668 (zarząd klubu).

 

Continue Reading

To się czyta