Connect with us

Rozgrywki

Kluby legnickiej klasy A w internecie (RANKING)

Published

on

Śląsk II Wrocław Zagłębie II Lubin

Mieszko Ruszowice, LZS Komorniki, Sparta Parszowice, Przyszłość Prusice oraz Błękitni Kościelec – te kluby legnickiej klasy A rządzą w sieci. Oto kolejna część naszego raportu “Ranking Klubów w Internecie”.

 

RANKING KLUBÓW OD EKSTRAKLASY DO OKRĘGÓWKI

Kontynuujemy nasz ranking, w którym sprawdzamy, jak w internecie – zazwyczaj na stronach klubowych i na fanpage’ach – radzą sobie dolnośląskie kluby. W pierwszym, głównym zestawieniu pod lupę wzięliśmy kluby od ekstraklasy do okręgówek. Na pierwszy ogień w niższych liga poszła wrocławska A klasa.

 

Teraz pora na legnicką klasę A. W trzech grupach gra tam 48 drużyn, a właściwie już 47, bowiem z rozgrywek wycofała się Arka Trzebnice.  Tym razem, inaczej niż w przypadku  rankingu obejmującego kluby od ekstraklasy do okręgówki, nie ocenialiśmy działalności klubów w sieci tak szczegółowo. A co za tym idzie, również nie zostały one sklasyfikowane na poszczególnych miejscach. Co nie znaczy, że nie przyjrzeliśmy się stronom i fanpage’om bardzo dokładnie. Zostały one pogrupowane w pięciu kategoriach.

 

Kluby wrocławskiej klasy A w internecie (RANKING)

Oceniając poszczególne strony, pod uwagę braliśmy przede wszystkim jak często są aktualizowane, czy zawierają zdjęcia i multimedia, szatę graficzną oraz funkcjonalność. Podobnie ocenialiśmy fanpage drużyn.

 

Tak ocenialiśmy…

Te kluby rządzą w sieci – fajna, aktualizowana na bieżąco strona, na której można znaleźć również multimedia. Dodatkowo żywy fanpage, dzięki czemu każdy może być na bieżąco z tym, co się dzieje w klubie.

Jest dobrze, ale… może być lepiej – to samo co wyżej, tylko rzadziej i nieco gorzej…

Raz lepiej, raz gorzej – albo fajna strona, ale kiepski fanpage. Albo na odwrót – porządny fanpage, ale kiepska strona. Coś się dzieje, ale jeszcze dużo do zrobienia. Uwzględniliśmy tutaj również kilka najlepszych fanpage’ów drużyn, które nie mają strony internetowej.

Lepsze to niż nic – strony bez mediów społecznościowych, albo same fanpage bez stron klubowych. To częste rozwiązanie w niższych ligach. Niestety, niektóre z nich słabo aktualizowane. Ale lepsze to niż nic.

Cicho wszędzie, głucho wszędzie – nazwa mówi sama za siebie.

2 komentarze

2 Comments

 1. Ten

  19 kwietnia, 2017 at 2:47 pm

  Kiedy jeleniogórskie A-klasy? Fajnie byłoby zobaczyć, a miały być 🙁

  • ForStoper

   19 kwietnia, 2017 at 5:48 pm

   Wiem, że miały, ale doba ciągle za krótka… Ale, w końcu strona jest głównie dla kibiców, więc jeśli jest taka wola, to wkrótce powstanie 🙂

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

III liga

Ale wizyta! Legenda Ajaksu, Interu i Arsenalu w Polkowicach

Published

on

fot. Górnik Polkowice

Były nigeryjski piłkarz Nwankwo Kanu odwiedził Polkowice i siedzibę Górnika, gdzie m.in. zobaczył sparing polkowiczan.

 

Sparingi lato 2024. Wyniki meczów kontrolnych z weekendu w regionie

Nwankwo Kanu był wielką gwiazdą światowego futbolu. 48-latek grał w takich klubach jak Ajax Amsterdam, Inter Mediolan czy Arsenal Londyn. W Premier League rozegrał 271 meczów, a w Lidze Mistrzów 60 (zdobył to trofeum w 1995 roku w barwach Ajaksu). W sumie w różnych rozgrywkach na najwyższym poziomie wystąpił ponad 500 razy. Ponadto z reprezentacją Nigerii grał na mistrzostwach świata 1998 i 2002, w 1996 roku zdobył złoty medal olimpijski. . W 1995 roku w barwach Ajaksu Amsterdam triumfował w rozgrywkach o Puchar Mistrzów. Dwukrotnie, w latach 1996 i 1999, został wybrany najlepszym piłkarzem Afryki.

 

W sobotę, 20 lipca, Kanu odwiedził Polkowice, gdzie zawitał do siedziby Górnika. Obejrzał m.in. sparing z Cariną Gubin (przegrany 1:4). Jak poinformowała klubowa strona Górnika, 48-latek przebywa w Polsce w interesach. W wolnej chwili odwiedził siedzibę III-ligowca, a towarzyszył mu m.in. Martins Ekwueme, rodak Kanu, który spędził w Polkowicach dwa sezony przed kilku laty.

Continue Reading

B klasa

Drużyna z wałbrzyskiej B klasy szuka rywala

Published

on

szuka sparingpartnera

LKS Gola Świdnicka, drużyna z wałbrzyskiej B klasy, szuka sparingpartnera na pierwszy weekend sierpnia.

 

Sparingi lato 2024. Wyniki meczów kontrolnych z weekendu w regionie

LKS Gola Świdnicka, drużyna z wałbrzyskiej B klasy, szuka sparingpartnera na weekend 3/4 sierpnia. – Chcemy zagrać na swoim boisku, chętnego przeciwnika prosimy o kontakt pod nr telefonu 781 162 560 – informuje LKS Gola Świdnicka.

Continue Reading

Okręgówka

Trenerski powrót do spadkowicza z IV ligi. “Wraca, by kontynuować swoją misję”

Published

on

Fot. Zenit Międzybórz/własne

Mariusz Bełkowski wraca na ławkę trenerską Zenitu Międzybórz, spadkowicza z IV ligi.

 

Pierwsze pożegnania w IV-ligowym Piastem

Z wielką radością ogłaszamy, że Mariusz Bełkowski powraca na stanowisko trenera naszej drużyny. Po okresie przerwy, w trakcie której nasz klub zmagał się z różnymi wyzwaniami, Mariusz Bełkowski wraca, by kontynuować swoją misję i prowadzić Zenit Międzybórz ku nowym sukcesom – poinformował klub z Międzyborza.

Mariusz Bełkowski prowadziło Zenit przez ponad 2 lata od września 2021 roku do końca listopada 2023 roku. Pod jego wodzą międzyborzanie awansowali do IV ligi. Pożegnał się z zespołem po rundzie jesiennej poprzedniego sezonu, gdy Zenit zajmował 13. miejsce w tabeli IV ligi.

 

Zmienił go wówczas Piotr Konstanciak, który jednak zrezygnował z funkcji po czterech ligowych spotkaniach. Sezon ławce trenerskiej Zenitu kończył Arkadiusz Bator. Wydawało się, że misja utrzymania powiedzie się, bowiem jego podopieczni prowadzili w barażu z Bielawianką już 3:0. Ostatecznie mecz zakończył się jednak remisem, a w rzutach karnych bielawianie wywalczyli awans do IV ligi.

Continue Reading

IV liga

Pierwsze pożegnania w IV-ligowym Piastem

Published

on

fot. Piast Żmigród

Z Piastem Żmigród pożegnało się na razie trzech zawodników.

 

Śląsk wzmacnia ofensywę. Hiszpan Arnau Ortiz we Wrocławiu

Piotr Zabielski dołączył do Piasta latem 2022 r. W swoim pierwszym sezonie w Żmigrodzie 24-letni bramkarz rozegrał większość ligowych spotkań. Podobnie było w rundzie jesiennej ubiegłego sezonu w IV lidze. W rundzie wiosennej zawodnik leczył długotrwałą kontuzję i z tego powodu kibice nie mogli zobaczyć go na boisku.

Wołodymyr Pasichnyk trafił do Żmigrodu w lipcu 2023 roku wraz ze swoim bratem Wasylem z Błyskawicy Gać. 23-letni pomocnik rozegrał w barwach Piasta 704 minuty i zaliczył 1 asystę. Kilkukrotnie wystąpił również w meczach ligowych rezerw klubu.

 

Z klubem żegna się również Jakub Pancerz, któremu skończyło się roczne wypożyczenie do Piasta z Polonii Trzebnica. W zeszłym sezonie 21-latek spędził na murawie 408 minut, zdobył 2 bramki oraz zaliczył 4 asysty. Kilkukrotnie wystąpił również w meczach rezerw Piasta.

 

Continue Reading

IV liga

Nowy trener czwartoligowego Moto-Jelcza. Są też inne zmiany

Published

on

nowy trener

Dawid Pożarycki został nowym trenerem czwartoligowego Moto-Jelcza Oława. W klubie doszło również do zmian we władzach.

 

Sparingi lato 2024. Wyniki meczów kontrolnych z tygodnia

Dawid Pożarycki został nowym trenerem Moto-Jelcza Oława, zespołu z dolnośląskiej IV ligi. 33-letni szkoleniowiec ostatnich pięć lat prowadził Burzę Bystrzyca, z którą awansował do klasy okręgowej.

Ponadto w klubie na początku lipca doszło do walnego zebranie członków stowarzyszenia MGKS „Moto-Jelcz” Oława. Podczas spotkania przyjęto rezygnację dotychczasowego prezesa Jarosława Fliśnika, a jego następcą został Bartosz Łuś.

 

Continue Reading

Okręgówka

Powrót wychowanka. Nowy trener spadkowicza z IV ligi

Published

on

Fot. BKS Bolesławiec

Nowym trenerem BKS-u Bolesławiec, spadkowicza z IV ligi, został Radosław Szajwaj.

 

Po drużynach młodzieżowych przyszedł czas na “jedynkę”

Radosław Szajwaj w poprzednim sezonie prowadził Piasta Iłowa, z którym zajął 3. miejsce w zielonogórskiej okręgówce, ze stratą zaledwie 3 punktów do miejsca dającego awans do IV ligi lubuskiej.

35-letni szkoleniowiec doskonale znany jest również na Dolnym Śląsku, wszak jest wychowankiem BKS-u, a także grał w kilku klubach w regionie. Ponadto występował za naszą zachodnią granicą, w takich klubach jak SV Edenkoben oraz VfB Hassloch. Jak trener prowadził również, oprócz wspomnianego Piasta, Łużyce Lubań, Leśnika Osiecznica czy TS Parzyce.

 

W poniedziałek, 15 lipca, nowy szkoleniowiec poprowadził pierwszy trening. – Po krótkiej prezentacji zawodnicy wzięli się ostro do roboty, bo czasu do pierwszego ligowego gwizdka zostało naprawdę niewiele. Cieszy duża frekwencja na treningu, nie zabrakło także nowych twarzy, które być może wzmocnią nasz zespół – poinformował BKS na swoim profilu na Facebooku.

 

 

Continue Reading

To się czyta