Kluby legnickiej klasy A w internecie (RANKING)

Mieszko Ruszowice, LZS Komorniki, Sparta Parszowice, Przyszłość Prusice oraz Błękitni Kościelec – te kluby legnickiej klasy A rządzą w sieci. Oto kolejna część naszego raportu “Ranking Klubów w Internecie”.

 

RANKING KLUBÓW OD EKSTRAKLASY DO OKRĘGÓWKI

Kontynuujemy nasz ranking, w którym sprawdzamy, jak w internecie – zazwyczaj na stronach klubowych i na fanpage’ach – radzą sobie dolnośląskie kluby. W pierwszym, głównym zestawieniu pod lupę wzięliśmy kluby od ekstraklasy do okręgówek. Na pierwszy ogień w niższych liga poszła wrocławska A klasa.

 

Teraz pora na legnicką klasę A. W trzech grupach gra tam 48 drużyn, a właściwie już 47, bowiem z rozgrywek wycofała się Arka Trzebnice.  Tym razem, inaczej niż w przypadku  rankingu obejmującego kluby od ekstraklasy do okręgówki, nie ocenialiśmy działalności klubów w sieci tak szczegółowo. A co za tym idzie, również nie zostały one sklasyfikowane na poszczególnych miejscach. Co nie znaczy, że nie przyjrzeliśmy się stronom i fanpage’om bardzo dokładnie. Zostały one pogrupowane w pięciu kategoriach.

 

Kluby wrocławskiej klasy A w internecie (RANKING)

Oceniając poszczególne strony, pod uwagę braliśmy przede wszystkim jak często są aktualizowane, czy zawierają zdjęcia i multimedia, szatę graficzną oraz funkcjonalność. Podobnie ocenialiśmy fanpage drużyn.

 

Tak ocenialiśmy…

Te kluby rządzą w sieci – fajna, aktualizowana na bieżąco strona, na której można znaleźć również multimedia. Dodatkowo żywy fanpage, dzięki czemu każdy może być na bieżąco z tym, co się dzieje w klubie.

Jest dobrze, ale… może być lepiej – to samo co wyżej, tylko rzadziej i nieco gorzej…

Raz lepiej, raz gorzej – albo fajna strona, ale kiepski fanpage. Albo na odwrót – porządny fanpage, ale kiepska strona. Coś się dzieje, ale jeszcze dużo do zrobienia. Uwzględniliśmy tutaj również kilka najlepszych fanpage’ów drużyn, które nie mają strony internetowej.

Lepsze to niż nic – strony bez mediów społecznościowych, albo same fanpage bez stron klubowych. To częste rozwiązanie w niższych ligach. Niestety, niektóre z nich słabo aktualizowane. Ale lepsze to niż nic.

Cicho wszędzie, głucho wszędzie – nazwa mówi sama za siebie.

2 thoughts on “Kluby legnickiej klasy A w internecie (RANKING)

    1. Wiem, że miały, ale doba ciągle za krótka… Ale, w końcu strona jest głównie dla kibiców, więc jeśli jest taka wola, to wkrótce powstanie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *