Dolnośląska drużyna tygodnia #6

Dolnośląska Drużyna Tygodnia #6 – po raz szósty wybieramy najlepszą jedenastkę na Dolnym Śląsku. Znów rządzą w niej piłkarze Zagłębia, oprócz nich mamy po dwóch graczy z Śląska i Chrobrego.

 

Dolnośląska drużyna tygodnia #5

Nasza drużyna powstała po meczach Górnik Łęczna – Zagłębie Lubin (0:2), Śląsk Wrocław – Ruch Chorzów (0:0), Chrobry Głogów – Sandecja Nowy Sącz (1:1) oraz Wisła Płock – Miedź Legnica (0:2).

 

Defensywa w 3/4 składa się z graczy Zagłębia, którzy w Łęcznej zupełnie wyłączyli z gry ofensywnych piłkarzy Górnika. Skład uzupełniamy Piotrem Celebanem, który wędruje na prawą flankę naszej drużyny.

 

Oceniamy ofensywnych pomocników Śląska i Zagłębia

W środku pola tym razem czterech zawodników. Na pozycji środkowych, defensywnych pomocników stawiamy na dwójkę Zagłębia. Rezygnujemy natomiast z ofensywnego pomocnika, bowiem tym razem nikt na kolana nie powalił swoją grą. Nie ma tym razem etatowego w naszych drużynach Filipa Starzyńskiego, bowiem w Łęcznej zagrał nieco słabiej. Choć warto zauważyć, że po jego strzale i odbiciu piłki przez bramkarza gospodarzy, gola zdobył Krzysztof Piątek.

 

Na bokach pomocy Łukasz Janoszka, jak zwykle aktywny i dający sporo kreatywności w grze Miedziowych, oraz Damian Sędziak. Gol pomocnika Chrobrego zapewnił jeden punkt podopiecznym Ireneusza Mamrota w spotkaniu z Sandecją.

 

 

No właśnie. Piątek miał być jedynym wyborem w naszej drużynie, ale ostatecznie ustawiliśmy naszą jedenastkę z dwójką atakujących. Drugim został Bence Mervo ze Śląska. Węgier, debiutujący w drużynie co prawda gola nie zdobył, ale pokazał się z dobrej strony. Trafił między innymi w poprzeczkę. Jest szansa, że gole młodzieżowego reprezentanta Węgier to tylko kwestia czasu, choć będzie musiał mieć on większe wsparcie w kolegach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.