Z Zagłębia na Euro? Filip Starzyński pokazał, że jest gotów

Filip Starzyński bardzo dobrze spisał się podczas meczu Polska – Finlandia (5:0) we Wrocławiu. Zawodnik Zagłębia Lubin zdobył pięknego gola i miał dwa kluczowe podania, po których biało-czerwoni zdobyli gole. Tym samym pokazał, że jest gotów jechać na Euro 2016.

 

Filip Starzyński piłkarzem lutego 2016 na Dolnym Śląsku

Bramki w meczu Polska – Finlandia zdobywali Kamil Grosicki i Paweł Wszołek po dwie oraz  Filip Starzyński. Po spotkaniu najwięcej mówiło się o tym, że to właśnie Wszołek tym spotkaniem zapewnił sobie wyjazd do Francji. Fakt, pomocnik Hellas Werona zagrał bardzo dobrze, ale czy lepiej od piłkarza Zagłębia?

 

Mnie osobiście bardziej przypadła do gustu gra pomocnika Zagłębia. I wcale nie dlatego, że to piłkarz dolnośląskiego klubu (choć tylko na wypożyczeniu). Może na samym początku nieco schowany, z każdą minutą coraz bardziej przypominał “Figo” z Lubina, który dzieli i rządzi w środku pola.

 

Te kluby rządzą w sieci (RANKING KLUBÓW W INTERNECIE)

Starzyński strzelił pięknego gola i miał dwa kluczowe zagrania. To po jego podaniach Grosicki (również zagrał świetnie) dwa razy zaliczył asystę. Pomocnik Zagłębia pokazał, że jest gotów na grę w reprezentacji podczas Euro. Nawet jeśli nie w wyjściowym składzie, to Adamowi Nawałce daje spore pole manewru. Bo nie mamy wielu takich środkowych ofensywnych pomocników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.