Connect with us

III liga

III liga dolnośląsko-lubuska. Drużyna i piłkarz marca 2016 (PODSUMOWANIE)

Published

on

3 liga drużyna miesiąca

Podsumowanie miesiąca w III lidze dolnośląsko-lubuskiej. Przedstawiamy drużynę miesiąca marca 2016 (wraz z rezerwowymi) oraz najlepszego – naszym zdaniem – piłkarza na trzecioligowych boiskach w tym czasie.

 

JAK DOBRZE ZNASZ DOLNOŚLĄSKI FUTBOL? QUIZ

Piłkarze III ligi dolnośląsko-lubuskiej wystartowali – z dużymi kłopotami – w połowie marca. Do końca miesiąca większość z nich rozegrała 3 mecze, choć nie brakuje również tych z dwoma spotkaniami na koncie (a niektóre otrzymały 3 punkty walkowerem za mecz z KP Brzeg Dolny).

 

Oto jak prezentuje się tabela marca III ligi dolnośląsko-lubuskiej.

III liga. Tabela marca 2016

Miejsce i klubMeczePunktyBramki
1. KS Polkowice399-2
2. Ślęza Wrocław39 *7-2
3. Piast Karnin375-1
4. Miedź II Legnica377-4
5. Górnik Wałbrzych375-2
6. Śląsk II Wrocław367-7
7. Piast Żmigród343-2
8. Ilanka Rzepin242-1
9. Zagłębie II Lubin344-4
10. Formacja Port 2000 Mostki337-5
11. Budowlani Lubsko33 *4-4
12. Karkonosze Jelenia Gra33 *6-7
13. Lechia Dzierżoniów332-4
14. Foto-Higiena Gać221-1
15. Stilon Gorzów Wielkopolski314-6
16. Bystrzyca Kąty Wrocławskie310-9
17. Polonia-Stal Świdnica304-7
18. KP Brzeg Dolny300-9
* - te drużyny otrzymały 3 punkty za mecz z KP Brzeg Dolny, który wycofał się z rozgrywek.

 

Jak widać, komplet punktów zdobyły tylko dwie drużyny, choć gracze Ślęzy raz nie musieli wcale wychodzić na boisku, by sobie dopisać trzy oczka w tabeli. Dzięki świetnej postawie na początku rundy wiosennej KS Polkowice usadowił się na miejscu lidera, choć trzeba pamiętać, że jedno spotkanie mniej rozegrał Górnik Wałbrzych.

 

III LIGA – DRUŻYNA MIESIĄCA – PIŁKARZ MIESIĄCA

Zgodnie z zapowiedziami, miałoby być ciekawie i jest ciekawie. Gdyby dziś oceniać szanse na pierwsze miejsce i grę w barażu o awans do II ligi, to byłyby to właśnie wymienione ekipy z Polkowic, Wałbrzycha i Wrocławia (Ślęza). Żadna jeszcze nie przegrała w lidze, a dodatkowo wszystkie zanotowały zwycięstwa w okręgowym Pucharze Polski w swoich rejonach (wałbrzyszanie już do finału). Bardzo dobrze wystartowały również rezerwy Miedzi Legnica, ale podopieczni Piotra Jacka nie mogą awansować ze względów regulaminowych.

 

Na przeciwległym biegunie Polonia-Stal Świdnica. Zero punktów w trzech meczach i porażkach z Górnikiem w półfinale PP. Trzeba jednak przyznać, że podopieczni Piotra Bolkowskiego mogą mówić o sporym pechu. Wszystkie mecze przegrali jedną bramką, a w dwóch z nich (ze Ślęzą i Polkowicami) nawet prowadzili pod koniec meczu. Na nic jednak się to nie zdało i chyba już teraz można powiedzieć, że szanse na utrzymanie się biało-zielonych w III lidze mocno się skurczyły.

III LIGA – DRUŻYNA MIESIĄCA – PIŁKARZ MIESIĄCA – NA NASTĘPNEJ STRONIE

Strony: 1 2

III liga

III liga. To już (prawie) koniec nadziei na utrzymanie

Published

on

III liga

Sześć meczów – sześć porażek. To bilans dwóch ostatnich kolejek dolnośląskich drużyn. Sytuacja rezerw Miedzi Legnica i Chrobrego Głogów staje się beznadziejna.

 

Zaczynał jako pomocnik, teraz strzela jak na zawołanie

Nie wiedzie się ostatnio najlepiej dolnośląskim trzecioligowcom. Dwie ostatnie kolejki – w miniony weekend oraz w środę, 24 maja – przyniosły trzem drużynom „okrągłe” zero punktów. O ile porażki Ślęzy Wrocław (1:2 z Pniówkiem Pawłowice Śl. i 1:3 z LKS-em Goczałkowice Zdrój), której szanse na awans do II ligi i tak były minimalne, nie pociągną za sobą większych konsekwencji, to brak punktów na koncie rezerw Miedzi i Chrobrego to prawdziwa katastrofa.

 

W sobotę legniczanie ambitnie powalczyli z liderem z Bytomia, ale ostatecznie ulegli Polonii 1:2. W środę prowadzili w Kluczborku po golu z rzutu karnego w wykonaniu Michała Pojaska. Niestety, MKS w 79. min. zdołał wyrównać, a w doliczonym czasie gry gospodarze zdobyli z jedenastki bramkę na wagę trzech punktów.

W weekend również głogowianie mieli ciężki mecz, bowiem gościli w Bielsku-Białej na meczu z wiceliderem. Rekord wygrał 1:0. W środę rezerwy Chrobrego gościły Gwarka Tarnowskiego Góry, ale okazały się aż nazbyt gościnne i uległy 0:3.

 

Na cztery kolejki przed końcem sytuacja legniczan i głogowian jest katastrofalna. Oczywiście, matematyczne szanse na utrzymanie wciąż istnieją, ale trudno jednak oczekiwać, że nagle obie drużyny zaczną punktować. Zwłaszcza że, w ostatnich pięciu kolejkach Miedź II zdobyła 4 punkty, a Chrobry II – zaledwie 1.

 

Continue Reading

III liga

III liga. Piszczek pogrążył głogowian w 95. min.! Wygrane Ślęzy i rezerw Miedzi

Published

on

III liga

27. kolejka III ligi. Ważne wygrane Ślęzy Wrocław i rezerw Miedzi Legnica. Rezerwy Chrobrego przegrały w Goczałkowicach-Zdroju po golu w 95. min. meczu. Jego autorem był Łukasz Piszczek.  

 

Karkonosze wygrywają zachodnią grupę IV ligi. Teraz czekają na rywala w barażach

Już w piątek rezerwy Miedzi Legnica podejmowały Stilon Gorzów Wlkp. Walczący o utrzymanie się w lidze gospodarze prowadzili do przerwy po dwóch trafieniach Emmanuela Agbora. Co prawda w 56. min. Filip Karoń zdobył gola dla przyjezdnych, ale w 71. min. Wiktor Bogacz ustalił wynik spotkania na 3:1.

Bliscy wywiezienia punktu z Goczałkowic-Zdroju byli zawodnicy rezerw Chrobrego. W meczu „za 6 punktów” LKS prowadził z głogowianami po golu Krzysztofa Kiklaisza, ale niedługo przed przerwą wyrównał Eryk Pieczarka. Remis utrzymywał się aż do 95. min. meczu, kiedy do siatki gości trafił wielokrotny, były reprezentant Polski Łukasz Piszczek.

 

Obie nasze drużyny znajdują się obecnie w strefie spadkowej, ale wciąż mają szanse na uniknięcie degradacji. Muszą jednak zacząć systematycznie punktować. Z tym ostatnio problemu nie mają gracze Ślęzy Wrocław, którzy pokonali Polonię Nysa i była czwarta z rzędu wygrana żółto-czerwonych. Choć trzeba przyznać, że wrocławianom szło jak po grudzie, mimo że ponad godzinę grali w przewadze jednego zawodnika. Ostatecznie udało się zwyciężyć 1:0 po bramce Afonso w 85. min. spotkania.

Tym samym Ślęza awansowała na 3. miejsce w tabeli i obecnie traci do lidera z Bytomia 8 punktów.

 

Wyniki 27. kolejki

 • LKS Goczałkowice Zdrój – Chrobry II Głogów 2:1
 • Miedź II Legnica – Stilon Gorzów Wielkopolski 3:1
 • Ślęza Wrocław – Polonia Nysa 1:0
 • Rekord Bielsko-Biała – MKS Kluczbork 0:1
 • Warta Gorzów Wielkopolski – Gwarek Tarnowskie Góry 2:0
 • Pniówek Pawłowice – Górnik II Zabrze 3:3
 • Carina Gubin – Raków II Częstochowa 1:0
 • Odra Wodzisław Śląski – Stal Brzeg 3:0
 • Polonia Bytom – Lechia Zielona Góra 1:0
Continue Reading

III liga

III liga. Rollercoaster z happy endem na Kłokoczycach. Punkt legniczan w Brzegu

Published

on

III liga

26. kolejka III ligi. Zwycięstwo Ślęzy w ostatnich sekundach. Remis Miedzi II w meczu “za sześć punktów”, porażka rezerw Chrobrego.  

 

Promyk nadziei w II lidze. Dwie wygrane i remis, ale za to z liderem

Nadspodziewanie dużych emocji doświadczyli kibice na wrocławskich Kłokoczycach, gdzie Ślęza podejmowała Odrę Wodzisław Śl., czyli zespół z dolnych rejonów tabeli. W I połowie to goście dwa razy obejmowali prowadzenie, ale wrocławianie dwa razy wyrównali. Najpierw za sprawą Przemysława Marcjana, a później Macieja Tomaszewskiego. W 60. min. żółto-czerwoni prowadzili po bramce Oskara Hampela, ale pod koniec spotkania wyrównał Michał Batelt. Gospodarze grali do końca i zostali nagrodzeni w 92. min., kiedy zwycięskiego gola zdobył Mateusz Stempin.

 

W Brzegu – w meczu za „sześć punktów” dwóch drużyn walczących o utrzymanie – Stal zremisowała z rezerwami Miedzi 1:1. Gospodarze prowadzili po bramce Mateusza Dychusa, na którą sześć minut później z rzutu karnego odpowiedział Michał Pojasek.

Bez zdobyczy punktowej kolejkę kończą rezerwy Chrobrego. Głogowianie przegrali u siebie z Pniówkiem 1:2, a honorowego gola strzelił Jakub Górski.

 

Wyniki 26. kolejki

 • Stal Brzeg – Miedź II Legnica 1:1
 • Ślęza Wrocław – Odra Wodzisław Śląski 4:3
 • Chrobry II Głogów – Pniówek Pawłowice 1:2
 • MKS Kluczbork – Lechia Zielona Góra 0:0
 • Stilon Gorzów Wielkopolski – Polonia Bytom 0:3
 • Raków II Częstochowa – Polonia Nysa 1:0
 • Górnik II Zabrze – Carina Gubin 1:3
 • Gwarek Tarnowskie Góry – LKS Goczałkowice Zdrój 1:0
 • Rekord Bielsko-Biała – Warta Gorzów Wielkopolski 5:2
Continue Reading

III liga

III liga. Ślęza w derbach dogoniła, a potem dobiła. Ważna wygrana rezerw Chrobrego

Published

on

25. kolejka III ligi. W derbach rezerwy Miedzi dwa razy prowadziły ze Ślęzą, ale ostatecznie zwyciężyli goście z Wrocławia. Ważna wygrana rezerw Chrobrego. 

 

Pięć goli weterana, hat-trick w 11 minut. Zacięte mecze w Kuźniczysku i Sycowie

Walcząca o utrzymanie w III lidze Miedź II podejmowała Ślęzę Wrocław i bardzo szybko, bo już w 5. min., objęła prowadzenie, gdy rzut karny wykorzystał Marcin Garuch. Ślęza wyrównała w 37. min. gdy Mateusz Stempin dobił obroniony strzał Adriana Niewiadomskiego.

Zaraz po przerwie znów gospodarze wyszli na prowadzenie po strzale Michała Pojaska. Radość gospodarzy z prowadzenia nie trwała długo, bo 4 minuty później wyrównał Vinicius.

Kolejne minuty to już przewaga żółto-czerwonych, którzy po golu Stempina wyszli na prowadzenia, a w 81. min. wynik ustalił Mikołaj Milewski.

 

Bardzo ważną wygraną odniosły w Gubinie rezerwy Chrobrego. Carina prowadziła po golu Kacpra Laskowskiego, ale pod koniec I połowy wyrównał z rzutu karnego Tomasz Wojciechowski. Napastnik głogowian w 60. min. trafił na 2:1 i jak się później okazało był to gol na wagę kompletu punktów.

 

fot. W. Fryt/Ślęza Wrocław

 

Wyniki 25. kolejki

 • Górnik II Zabrze – Polonia Nysa 0:0
 • Warta Gorzów Wielkopolski – MKS Kluczbork 0:1
 • LKS Goczałkowice Zdrój – Rekord Bielsko-Biała 2:3
 • Pniówek Pawłowice – Gwarek Tarnowskie Góry 5:2
 • Carina Gubin – Chrobry II Głogów 1:2
 • Odra Wodzisław Śląski – Raków II Częstochowa 1:2
 • Miedź II Legnica – Ślęza Wrocław 2:4
 • Polonia Bytom – Stal Brzeg 1:0
 • Lechia Zielona Góra – Stilon Gorzów Wielkopolski 1:2
Continue Reading

III liga

III liga. Ślęza lepsza w hicie kolejki. Passa lidera zakończona

Published

on

III liga

24. kolejka III ligi. Ślęza Wrocław e meczu kolejki lepsza od lidera z Bytomia. Porażka Miedzi II z rezerwami Rakowa Częstochowa. Chrobry II zagra w niedzielę.   

 

Dwa gole weterana dały Piastowi okręgowy Puchar Polski

Ślęza podejmowała lidera z Bytomia, który przed przyjazdem do Wrocławia zanotował passę 11 meczów bez porażki. Co więcej, Polonia aż 10 z tych spotkań wygrała. Każda seria kiedyś się jednak kończy, a seria bytomian zakończyła się we Wrocławiu. Żółto-czerwoni wygrali 1:0, a jedynego gola meczu na szczycie III ligi strzeli w 57. min. Brazylijczyk Afonso.

 

Wrocławianie dzięki wygranej zbliżyli się do lidera na 7 punktów. Gorzej wiedzie się naszym dwóm pozostałym trzecioligowcom. Rezerwy Miedzi przegrały w Częstochowie z Rakowem II 0:3 i pozostały na 17., przedostatnim miejscu w tabeli.

Beniaminek z Głogowa w niedzielę, w tzw. mecz o 6 punktów, uległ Polonii Nysa 2:3.

Wyniki 24. kolejki

 • Ślęza Wrocław – Polonia Bytom 1:0
 • Raków II Częstochowa – Miedź II Legnica 3:0
 • Chrobry II Głogów – Polonia Nysa 2:3
 • MKS Kluczbork – Stilon Gorzów Wielkopolski 0:2
 • Stal Brzeg – Lechia Zielona Góra 2:2
 • Górnik II Zabrze – Odra Wodzisław Śląski 3:1
 • Rekord Bielsko-Biała – Pniówek Pawłowice 2:1
 • Warta Gorzów Wielkopolski – LKS Goczałkowice Zdrój 1:0
 • Gwarek Tarnowskie Góry – Carina Gubin 1:1
Continue Reading

III liga

III liga. Miedź II gromi, Ślęza traci wygraną w samej końcówce

Published

on

III liga

23. kolejka III ligi. Sporo goli – aż 19 – oglądali kibice w meczach z udziałem dolnośląskich trzecioligowców. W sumie trzy nasze drużyny zdobyły 4 punkty. 

 

Głupota bramkarza, czerwona kartka i karny. Zmiennik stanął na wysokości zadania

Rezerwy Miedzi przed tygodniem przełamały fatalną passę meczów bez wygranej. Teraz legniczanie poszli za ciosem i rozbili rezerwy Górnika Zabrze 5:1. Siedem punktów w ostatnich trzech spotkaniach pozwoliło na opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli, ale do strefy bezpiecznej jeszcze trochę brakuje. Z pewnością jednak rezerwy Miedzi wracają do gry o utrzymanie.

W meczu z zabrzanami gole dla gospodarzy strzelali Szymon Zalewski, Emmanuel Agbor, Michał Pojasek, Błażej Szczepanek oraz Wiktor Bogacz.

 

Po czwartej porażce z rzędu w strefie spadkowej ugrzęzły rezerwy Chrobrego. Głogowianie prowadzili dwa razy w Wodzisławiu Śląskim z Odrą, ale niestety, w drugiej połowie dali sobie strzelić 3 gole i ostatecznie przegrali 2:5. Bramki dla głogowian strzelali Tomasz Wojciechowski (karny) i Natan Malczuk.

 

Bardzo blisko zwycięstwa w Zielonej Górze była Ślęza Wrocław. Żółto-czerwoni w 75. min. wyszli na prowadzenie 3:1, a chwilę później mieli kilka groźnych sytuacji podbramkowych (m.in. Przemysław Marcjan trafił w poprzeczkę). Niestety, wrocławianie nie dowieźli wygranej do końca tracąca dwa gole w samej końcówce. Bramki dla gości strzelali Dominik Krukowski i Adrian Niewiadomski – 2.

 

Wyniki 23. kolejki

 • Lechia Zielona Góra – Ślęza Wrocław 3:3
 • Miedź II Legnica – Górnik II Zabrze 5:1
 • Odra Wodzisław Śląski – Chrobry II Głogów 5:2
 • Gwarek Tarnowskie Góry – Polonia Nysa 1:0
 • LKS Goczałkowice Zdrój – MKS Kluczbork 1:0
 • Pniówek Pawłowice – Warta Gorzów Wielkopolski 2:2
 • Carina Gubin – Rekord Bielsko-Biała 0:0
 • Polonia Bytom – Raków II Częstochowa 3:1
 • Stilon Gorzów Wielkopolski – Stal Brzeg 2:5
Continue Reading

To się czyta