Dolnośląska drużyna tygodnia #8

Dolnośląska Drużyna Tygodnia #8 – tym razem oceniamy mecze ostatniej kolejki sezonu zasadniczego piłkarskiej ekstraklasy oraz 25. kolejki I ligi.

Jak dobrze znasz dolnośląski futbol? (QUIZ)

Nasza drużyna powstała po meczach Wisła Kraków – Zagłębie Lubin (1:1), Śląsk Wrocław – Cracovia Kraków (2:1), Bytovia Bytów – Chrobry Głogów (0:3) oraz Miedź Legnica – Arka Gdynia (0:0).

 

Między słupkami znów Mateusz Abramowicz ze Śląska. Co prawda gola jednego z Cracovią wpuścił, ale wielki szans w tej sytuacji nie miał. Pod uwagę był również Paweł Kapsa z Miedzi.

 

Dolnośląska jedenastka miesiąca. Marzec 2016

Obrona tym razem bardzo różnorodna. Maciej Dąbrowski z Zagłębia był najlepszym graczem Miedziowych w obronie w meczu z Wisłą, a dodatkowo popisał się fantastyczną interwencją na linii bramkowej. Obok niego Tomasz Midzierski, pewny punkt obrony Miedzi w meczu z Arką. Na prawej flance stawiamy na obrońców, którzy podczas weekendu wyróżniali się grze ofensywnej – na Michała Ilkowa-Gołąba z Chrobrego oraz Dudu ze Śląska.

Tym razem w naszej “jedenastce weekendu” zmieniamy ustawienie z 4-5-1 na 4-3-3, a to ze względu na fakt, że wyróżniali się napastnicy, słabiej prezentowali się tym razem skrzydłowi.

 

Na pozycji defensywnego pomocnika – tym razem jednego – stawiamy na Łukasza Piątka z Zagłębia. W środku pomocy mamy za to dwóch piłkarzy ofensywnych – i tu bez niespodzianki: Ryota Morioka (Śląsk) oraz  Filip Starzyński (Zagłębie).

 

 

W ataku zazwyczaj stawialiśmy na jednego gracza. Tym razem wyróżniamy aż trzech napastników – każdy strzelił po golu a oprócz tego zaprezentował się co najmniej dobrze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.