Connect with us

Chrobry

Zapaść w Legnicy, odrodzenie we Wrocławiu. Miedziowi liderzy

Published

on

Cztery gole w 8 meczach? Niestety, taka jest wiosenna rzeczywistość w Legnicy. Znacznie lepiej jest w Lubinie. Narzekać nie mogą również w Głogowie, a ostatnio także we Wrocławiu.

 

Jak dobrze znasz dolnośląski futbol? (QUIZ)

Piłkarze ekstraklasy na wiosnę rozegrali już 12 spotkań, na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej odbyło się w bieżącym roku 8 kolejek. W tym czasie nasze drużyny strzeliły 49 goli. Tylko 4 z nich są autorstwa piłkarzy Miedzi Legnica. Na wiosnę mamy prawdziwą strzelecką katastrofę w Legnicy, a drużyna która miała namieszać w czubie I ligi i nawet włączyć się do walki o ekstraklasę, musi radykalnie zmienić cele. I martwić się raczej o to, by nie pozbyć się statusu pierwszoligowca przez spadek, a nie promocję.

 

I nie będzie w tym grama przesady, gdy napiszemy, że największą winę za taki stan rzeczy ponoszą gracze ofensywni, odpowiedzialni za kreowanie sytuacji i zdobywanie goli. Cztery gole w ośmiu meczach to po prostu wstyd! Co więcej, w ostatnich trzech meczach podopieczni Ryszarda Tarasiewicza nie trafili w ogóle do bramki rywali.

 

Dolnośląski Złoty But II. Oto najlepsi strzelcy w regionie (wiosna 2016)

Co ciekawe, nie jest tak, że piłkarze Miedzi nie kreują sytuacji podbramkowych. W każdym meczu mają przynajmniej kilka, oddają również sporo strzałów. Problem w tym, że zazwyczaj brakuje skuteczności, zimnej krwi czy po prostu szczęścia pod bramka rywali. A efekt, bez względu na to jaka jest przyczyna, jest taki sam – brak goli.

 

Jeszcze niedawno wydawało się, że z podobnym problemem zmagają się we Wrocławiu. Śląsk mało strzelał, a co za tym idzie, mało punktował. To zresztą doprowadziło do tego, że wrocławianie znaleźli się w grupie spadkowej. W tym przypadku problemem był zwłaszcza brak klasowego napastnika, a długi jedynym graczem, który strzelał gole był defensywny pomocnik Tomasz Hołota.

 

Wydaje się jednak, że ten problemem – przynajmniej na razie – został we Wrocławiu rozwiązany. W końcu na miarę możliwości i oczekiwań zaczęli grać dwaj zawodnicy, którzy dołączyli do zespołu zimą: Ryota Morioka i Bence Mervo. Obaj mają obecnie po cztery gole na koncie. Japończyk strzelił je w 11 meczach, a Węgier w czterech. Obaj coraz lepiej ze sobą współpracują i obecnie są chyba jedną a najlepszych, jeśli nie najlepszą, taką parą w ekstraklasie.

 

Na skuteczność nie mogą za to narzekać w Lubinie. Ani w całym sezonie sezonie, ani na wiosnę (19 goli w 12 meczach). Co prawda nie w drużynie Piotra Stokowca super snajpera, który powalczy o koronę króla strzelców, ale zdobywanie bramek rozłożone jest na kilku zawodników. Nie można jednak o nominalnych napastnikach – Piątku i Papadopulosie – napisać, że zawodzą.

 

Z pewnością na skuteczność nie mogą również narzekać w niedalekim Głogowie. 13 goli w 8 spotkaniach to rezultat więcej niż przyzwoity, co więcej – pod względem bramek na mecz, głogowianie mają lepszy współczynnik niż lubinianie. W Chrobrym za strzelanie goli odpowiada przede wszystkim Maciej Górski, który w sumie ma na koncie 13 bramek, a na wiosnę pięciokrotnie pokonał bramkarzy rywali.

 

gole-na-wiosne

 

 

Chrobry

Chrobry stracił podstawowego zawodnika. Bochnak przeszedł do Cracovii

Published

on

Mateusz Bochnak

Mateusz Bochnak przeszedł z Chrobrego Głogów do Cracovii na zasadzie transferu definitywnego.

 

Gracze kontuzjowani na Region’s Cup wracają do treningów

Mateusz Bochnak był zawodnikiem Chrobrego od sezonu 2021/22. Pomarańczowo-czarne barwy reprezentował w 55 spotkaniach, w których zdobył 13 bramek. 25-letni pomocnik zwłaszcza w rundzie jesiennej bieżącego był w wysokiej formie – w 18 meczach strzeli osiem bramek i zaliczył cztery asysty.

 

Fot. Chrobry Głogów

Continue Reading

Chrobry

Chrobry z nowym zawodnikiem na lewą obronę lub pomoc

Published

on

Sebastian Górski został nowym zawodnikiem Chrobrego Głogów. Doświadczony zawodnik, który może grać jako lewy obrońca lub pomocnik, podpisał półtoraroczny kontrakt z opcją przedłużenia o rok.

 

Rezerwy Śląska Wrocław. Bez zmian kadrowych, osiem sparingów

Sebastian Górski jest wychowankiem Celulozy Kostrzyn, ale zdecydowaną większość czasu spędził w klubach z Zielonej Góry – UKP, Falubazie i Lechii. Dwa sezony zagrał również w Formacji Port 2000 Mostki, a półtora sezonu w I-ligowej Puszczy Niepołomice.

 

Podczas rundy wiosennej bieżącego sezonu ponownie grał w III-ligowej Lechii Zielona Góra. W 14 spotkaniach zdobył dwie bramki, był także ważnym elementem zespołu, który awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. Przypomnijmy, że zielonogórzanie sensacyjnie eliminowali z rozgrywek kolejno Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz Jagiellonię Białystok. W 1/4 finału PP Lechia zmierzy się z Legią Warszawa, ale już bez Górskiego w składzie. Sebastian w tym meczu już nie zagra i będzie kontynuował przygotowania z Chrobrym do pierwszoligowej wiosny.

 

Fot. Chrobry Głogów

 

Continue Reading

Śląsk

I runda Pucharu Polski. Lechia zagra z Piastem Gliwice (LOSOWANIE)

Published

on

okręgowy Puchar Polski

W piątek odbyło się losowanie par I rundy Fortuna Puchar Polski na szczeblu centralnym w sezonie 2022/23. Z kim zagrają nasze drużyny?

 

Powrót skrzydłowego. Duże wzmocnienie Polonii-Stali

Oto rywale dolnośląskich drużyn w 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski w sezonie 2022/23. Zapowiada się wiele ciekawych meczów. Czwartoligowa Lechia Dzierżoniów zagra z Piastem Gliwice z ekstraklasy.

 

Przypomnijmy, że ostatni raz gdy Lechia grała w Pucharze Polski, trafiła na Jagiellonię Białystok. Minimalnie przegrała 0:1, ale zostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie.

 

Oto rywale naszych zespołów:   

  • Ruch Wysokie Mazowieckie – Śląsk Wrocław
  • LZS Stegu Start Jełowa – Zagłębie Lubin 
  • Górnik Polkowice – Sandecja Nowy Sącz 
  • Stomil Olsztyn – Chrobry Głogów
  • Lechia Dzierżoniów – Piast Gliwice 
  • Resovia – Miedź Legnica

Mecze tej fazy rozgrywek zostaną rozegrane w dniach 30 sierpnia ? 1 września 2022 roku.

 

Przypomnijmy, że rezerwy Śląska Wrocław odpadli w rundzie wstępnej po porażce z Motorem Lublin.

 

Continue Reading

II liga

Utalentowani młodzieżowcy przeszli z Lubina do Głogowa

Published

on

Dawid Hanc, Patryk Kusztal, Zagłębia II Lubin

Dawid Hanc i Patryk Kusztal ? dotąd zawodnicy rezerw Zagłębia Lubin – w nowym sezonie zagrają w Chrobrym Głogów.

 

Transfery na Dolnym Śląsku. Od ekstraklasy do B klasy [LATO 2022]

Dawid Hanc przeszedł z Zagłębia Lubin do Chrobrego Głogów na zasadzie transferu definitywnego. Z nowym klubem podpisał trzyletni kontrakt. Urodzony w Świdnicy 19-latek w Lubinie występował od 2015 roku. W minionym sezonie, w którym rezerwy Zagłębia wygrały III ligę, zagrał w 27 meczach, w których strzelił jedną bramkę. Hanc występuje na pozycji lewego pomocnika lub lewego obrońcy.

 

Dawid nie przedłużył z nami kontraktu, pomimo naszej propozycji, która została złożona zimą. Zdecydował się zmienić klub. Chcieliśmy, żeby grał i dalej się rozwijał, więc nie robiliśmy jakichkolwiek przeszkód w rozwoju kariery i zgodziliśmy się na dogodne raty w przypadku obowiązkowego ekwiwalentu ? podsumował Adam Buczek, dyrektor Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.

 

Do Głogowa trafił również król strzelców minionego sezonu w 3. grupie III ligi – Patryk Kusztal. W rezerwach zagrał w 23 meczach, w których zdobył 17 bramek. 3 mecze zagrał również w pierwszej drużynie w ekstraklasie.

 

19-letni pomocnik został wypożyczony na rok do Chrobrego. Umowa nie zawiera opcji wykupu zawodnika.

 

Fot. Chrobry Głogów

 

Continue Reading

Śląsk

Transfery na Dolnym Śląsku. Od ekstraklasy do B klasy [LATO 2022]

Published

on

Transfery na Dolnym Śląsku 2022

Transfery na Dolnym Śląsku 2022 ? letnie okienko transferowe. Nowy sezon 2022/23 jeszcze nie ruszył, ale ruch na rynku transferowym ogromny. Kluby zawodowe kontraktują zawodników, do roszad kadrowych przymierzają się zespoły z niższych lig.

 

Oto najnowsze informacje o transferach, pogłoskach czy plotkach transferowych ? od Ekstraklasy od B klasy. Poszczególne ligi znajdziecie pod linkami poniżej. 

 

Oczywiście, na razie są to głównie doniesienia z zawodowych klas rozgrywkowych, które startują najszybciej z nowym sezonem. Z czasem zaczną się również pojawiać informacje na temat niższych lig.

 

Ekstraklasa/I liga

II liga/III liga

IV liga

Klasa okręgowa

Niższe ligi

Continue Reading

Chrobry

Głogowianin z urodzenia, ale w Chrobrym dopiero zadebiutuje

Published

on

Patryk Mucha piłkarzem Chrobrego Głogów

Patryk Mucha został nowym piłkarzem Chrobrego. 24-letni pomocnik urodził się w Głogowie, ale w klubie z tego miasta zadebiutuje dopiero w nowym sezonie. Mucha z Chrobrym podpisał 2-letni kontrakt.

 

Hiszpański napastnik Koldo Obieta w Miedzi Legnica

Patryk Mucha urodził się w Głogowie, do Chrobrego trafił teraz po raz pierwszy. Początkowo grał w Tęczy Krosno Odrzańskie i UKS Zielona Góra, ale jeszcze jako junior przeniósł się do Zagłębia Lubin. W Zagłębiu spędził sześć lat i z tym zespołem zadebiutował w ekstraklasie ? w maju 2017 roku wystąpił w wygranym 2:0 spotkaniu ze Śląskiem Wrocław.

 

Na początku sezonu 2019/20 Mucha przeszedł do Górnika Polkowice, a rok później trafił do Widzewa. Spędził w Łodzi dwa sezony, w sumie w barwach RTS-u zagrał 50 meczów i strzelił 5 goli.

 

Fot. Chrobry Głogów

Continue Reading

To się czyta