Dolnośląska drużyna tygodnia #12

Dolnośląska Drużyna Tygodnia #12 ? pierwsze majowe mecze naszych drużyn i cztery zwycięstwa. Oto jak wygląda najlepsza dolnośląska jedenastka za poprzedni tydzień.

 

Sprawdź, jakim kibicem jesteś (QUIZ)

Tym razem nasza jedenastka tygodnia powstała po meczach Pogoń Szczecin – Zagłębie Lubin (1:3), Śląsk Wrocław – Termalica Bruk-Bet Nieciecza (2:1), GKS Bełchatów – Miedź Legnica (0:1) oraz Chrobry Głogów – Wigry Suwałki (3:0).

 

W bramce po raz drugi z rzędu Paweł Kapsa z Miedzi Legnica. Golkiper Miedzianki już od 550 minut nie wpuścił gola, podobnie było na trudnym terenie w Bełchatowie.

 

Jak dobrze znasz dolnośląski futbol? (QUIZ)

Drugi raz z rzędu do naszej drużyny trafia Jakub Tosik, który coraz lepiej spisuje się na lewej obronie Zagłębia. Podobnie jak jego kolega z drużyny Lubomir Guldan, który ostatnio wydaje się w nieco lepszej dyspozycji, niż Maciej Dąbrowski. Obok niego stawiamy na Tomasz Midzierskiego z Miedzi. Nie tylko za grę w obronię, ale za gola, który dał w końcu zwycięstwo podopiecznym Ryszarda Tarasiewicza. Na prawej flance – nietypowo – Lasza Dvali, który był najlepszym zawodnikiem Śląska w obronie w ostatnim spotkaniu.

 

W środku pomocy, w roli defensywnego pomocnika – Łukasz Piątek. Pomocnik Zagłębią znów błysnął skutecznością, ale bardzo dobrze spisywał się również destrukcji.

 

 

Mimo że kandydatów do naszej jedenastki obok Piątka było kilku (zwłaszcza Jarosław Kubicki i Tom Hateley), to tym razem w środku pola stawiamy na Mateusza Machaja z Chrobrego. Jego gol strzelony w meczu z Wigrami był chyba najładniejszy nie tylko na boiskach I ligi, ale i ekstraklasy. Tercet w środku pola uzupełnia Ryota Morioka ze Śląska.

 

Na bokach pomocy – skrzydłowi Zagłębia Łukasz Janoszka i Arkadiusz Woźniak. Tymczasem w ataku Maciej Górski, który w meczu z Wigrami zdobył 14 gola w sezonie.

Nie wyświetla się grafika? Kliknij tutaj

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.