Szeroka kadra Nawałki nie zaskakuje. Kto z niej odpadnie?

Szeroka kadra reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy we Francji, podana w czwartek przez Adama Nawałkę, nie zaskakuje. Wielkich sensacji nie ma, może niewielkie niespodzianki. Ciekawsze jest pytanie – kto z tych gracz odpadnie na ostatniej prostej i nie załapie się do kadry na EURO 2016.

 

Zobacz, co łączy Euro 2016 z IV ligą dolnośląską

Ostatnio przed wielkimi piłkarskimi turniejami selekcjonerzy polskiej reprezentacji potrafili zaskoczyć swoimi wyborami. Adam Nawałka, zgodnie chyba z oczekiwaniami, wielkiej niespodzianki nie zrobił. Trudno wskazać jakąś ewidentną sensację – czy to z pominięciem, czy też powołaniem, jakiegoś gracza.

 

Pewnie wielu zdziwiła obecność w 28-osobowej kadrze Pawła Dawidowicza z rezerw Benfiki Lizbona. Ale to klasyczne powołanie “na zachętę”. Niemal jak w “Misiu” Stanisława Barei, gdy Ryszard Ochódzki wręcza puchar “za zajęcie I miejsca” dla wnuka partyjnego aparatczyka, który niczego nie trenuje, ale właśnie puchar ten ma go do sportu zachęcić. I chyba zresztą młody obrońca będzie tym, który spośród obrońców nie załapie się na samolot do Francji… Choć, może to będzie główna niespodzianka Nawałki?

 

Sprawdź, jakim kibicem jesteś (QUIZ)

Z pewnością kibice Śląska trzymali kciuki za Sebastiana Milę, byłego pomocnika wrocławskiego klubu, który obecnie gra w zaprzyjaźnionej (kibicowsko) Lechii Gdańsk. I choć Mila zapisał się w annałach polskiej reprezentacji golem w zwycięskim meczu z Niemcami, to – przyznajmy szczerze – na powołanie nie zasłużył.

 

Przegrał rywalizację z Filipem Starzyńskim z Zagłębia Lubin, a już niedługo zapewne z Lokeren, gdzie Figo wróci po zakończeniu wypożyczenia. Świetna gra na wiosnę w miedziowych barwach zaowocowała uznaniem w oczach selekcjonera, ale paradoksalnie może utrudnić pozyskania pomocnika przez Zagłębie. Starzyński-kadrowicz, a tym bardziej uczestnik Euro, będzie z pewnością droższy dla ewentualnego kupca.

 

Czy Starzyński pojedzie na Euro? Jego szansę oceniamy na 50 proc., a prawdopodobnie Adam Nawałka będzie wybierał między nim, a Krzysztofem Mączyńskim z Wisły Kraków.

 

Kto z pomocników jeszcze odpadnie z kadry? Według nas ktoś z dwójki Sławomir Peszko – Paweł Wszołek. Naszym skromnym zdaniem pomocnik Lechii Gdańsk to “nie ten poziom”, a dodatkowo jego każdy występ obarczony jest ryzykiem otrzymania czerwonej kartki. I niewiele tu zmienia świetny ligowy występ przeciwko Legii Warszawa.

 

I napastnicy. Mamy dwóch graczy światowej klasy i dwóch – hmmm – na dorobku (z jednego raczej już nic nie będzie). Dlatego lepiej, że do Francji jechał Stępiński. Na zachętę…

 

23-osobową kadrę na EURO 2016 trener Adam Nawałka ogłosi 30 maja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.