Dolnośląska drużyna tygodnia #13

Dolnośląska Drużyna Tygodnia #13 – to już ostatnie notowanie najlepszej dolnośląskiej jedenastka tygodnia.

 

Sprawdź, jakim kibicem jesteś (QUIZ)

Piłkarze ekstraklasy zakończyli już sezon, jeszcze trzy kolejki do końca rozgrywek zostały drużynom I ligi. My jednak już po raz ostatni wybieramy najlepszą jedenastkę tygodnia na Dolnym Śląsku. Prawda jest bowiem taka, że drużyna złożona tylko z piłkarzy zaplecza ekstraklasy byłaby – delikatnie mówiąc – mało adekwatna. Dlatego teraz przedstawiamy  ostatnią drużynę tygodnia, ale oczywiście ostatnie spotkania Miedzi i Chrobrego uwzględnione będą przy układaniu jedenastki wiosny na Dolnym Śląsku.

 

Nasza jedenastka tygodnia powstała po meczach Zagłębie Lubin – Lech Poznań (3:0), Piast Gliwice – Zagłębie Lubin (0:1), Wisła Kraków – Śląsk Wrocław (1:1), Śląsk Wrocław – Górnik Łęczna (3:2), Miedź Legnica – Sandecja Nowy Sącz (3:1), Olimpia Grudziądz – Miedź Legnica (0:1) oraz Zawisza Bydgoszcz – Chrobry Głogów (4:1), Chrobry Głogów – Wisła Płock (2:0).

 

Jak dobrze znasz dolnośląski futbol? (QUIZ)

Do bramki naszej drużyny wraca Martin Polacek, który w dwóch meczach z silnymi rywalami nie wpuścił gola.

Tworząc defensywę spokojnie można by ją było ułożyć tylko z graczy Zagłębia, którzy zagrali w ostatnich meczach sezonu więcej niż poprawnie. W innych drużynach też byli wyróżniający się zawodnicy, dlatego ostatecznie wybieramy Maciej Dąbrowskiego (2 gole w meczu z Lechem !) oraz Aleksandara Todorovskiego (2 asysty w dwóch meczach). Ponadto wyróżniamy Kevina Lafrance’a (za mecz z Wisłą) oraz Lasza Dvali’ego (za mecz z Górnikiem).

 

Środek pomocy tym razem opanowali gracze Śląska Wrocław. Jak defensywny Tomasz Hołota (1 gol), jak ofensywny Ryota Morioka (2 gole), a obok Japończyka ustawiamy Petera Gracjara (gol i 2 asysty), który w końcówce sezonu grał jak prawoskrzydłowy. To nominalny środkowy pomocnik, więc wędruje do środka pola, by zrobić na prawym flance zrobić miejsce dla Arkadiusza Woźniaka (gol i asysta). Po przeciwległej stronie Fin Petteri Forsell z Miedzi Legnica (gol i asysta).

 

W ataku Michal Papadopulos z Zagłębia, który zdobył zwycięskiego gola w Gliwicach. Bliski wyboru po raz kolejny był Maciej Górski, ale stracił miejsce w jedenastce z powodu zmarnowanego rzutu karnego.

 

 

Nie wyświetla się grafika? Kliknij tutaj

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.