Znane kluby na drodze dolnośląskiego mistrza III ligi

Polonia Warszawa albo Legia II Warszawa będzie najprawdopodobniej rywalem mistrza III ligi dolnośląsko-lubuskiej w meczu barażowym o II ligę.

 

W III lidze walka na całego. O mistrza i utrzymanie

W najbliższą niedzielę zakończą się zmagania w III lidze dolnośląsko-lubuskiej. Wiele wskazuje na to, że jednak nie dowiem się wtedy, kto zostanie mistrzem. Jeśli bowiem swoje mecze wygra zarówno lider Górnik Wałbrzych, jak i wicelider KS Polkowice, to wtedy o 1. miejscu zdecyduje baraż. To dlatego, że oba kluby mają idealny bilans meczów między sobą, a regulamin mówi, że w takim przypadku o zwycięstwie w rozgrywkach nie decyduje stosunek bramek, a trzeba rozegrać dodatkowe spotkanie.

 

W ostatniej kolejce Górnik zagra u siebie z Zagłębie II Lubin, a Polkowice, także na własnym stadionie, z Lechią Dzierżoniów.

 

Nie ostre strzelanie, a baraż może zdecydować o mistrzostwie III ligi

W bieżącym sezonie, ze względu na reformę ligi, drużyna, która wygra III ligę, nie wywalczy bezpośredniego awansu do II ligi. Ośmiu mistrzów czwartego frontu rozegra ze sobą mecze barażowe. Mistrz dolnosląsko-lubuski zagra ze zwycięzcą III ligi łódzko-mazowieckiej, a więc – nie ma co ukrywać – jednej z mocniejszych trzecich lig w kraju.

 

Kto to będzie? Podobnie, jak w przypadku naszej III ligi, tam wciąż sprawa jest otwarta. Co więcej, teoretyczne szanse na triumf ma aż sześć drużyn. Do końca sezonu zostały jeszcze dwie kolejki (w najbliższą środę i niedzielę). Obecnie pierwsze miejsce zajmuje w tabeli Polonia Warszawa (65 pkt.), druga jest Legia II Warszawa (62 pkt.), a potem są cztery drużyny z 59 punktami.

 

I wiele wskazuje na to, że właśnie któraś ze stołecznych ekip będzie rywalem Górnika Wałbrzych lub KS-u Polkowice. Zwłaszcza że obie spotkają się w bezpośrednim meczu w ostatnie kolejce. Czarne Koszule podejmą u siebie rezerwy Legii.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *